Zarówno "Wiem, co jem" (TVN Style), jak i "Zdrowie na widelcu" (Polsat Cafe) to programy pokazujące widzom, na co powinni zwracać uwagę w trakcie kupowania produktów spożywczych. Jako pierwszy, kilka sezonów temu, na antenie zadebiutował program Katarzyny Bosackiej. Stacja Polsat Cafe łudząco podobną formułę, z Anną Guzik w roli prowadzącej, zaproponowała swoim widzom rok temu. Zdaniem Bosackiej, "Zdrowie na widelcu" to plagiat jej autorskiego projektu:

Reklama

Mało kto wie, że firma Formacja, która jest producentem programu „Zdrowie na widelcu”, prowadzonego przez Annę Guzik w telewizji Polsat Cafe, była również producentem mojego programu „Wiem, co jem”, emitowanego na antenie TVN Style. Zrealizowaliśmy razem trzy sezony - od września 2010 roku do stycznia 2011 roku - w sumie 47 odcinków. Tak naprawdę, zanim powstał w marcu 2010 roku, ukazała się książka „Czy wiesz, co jesz? Poradnik konsumenta, czyli na co zwracać uwagę robiąc codzienne zakupy?” autorstwa mojego i pani profesor Małgorzaty Kozłowskiej-Wojciechowskiej, która posłużyła mi za bazę do scenariuszy programu. Napisane scenariusze wysyłałam do Formacji. Ze zdumieniem więc jesienią tego roku zobaczyłam - moim zdaniem - łudząco podobny pod względem formuły, jak i zawartości merytorycznej do mojego program „Zdrowie na widelcu” - żali się Bosacka w rozmowie z wirtualnemedia.pl.

Teraz rozstrzygniecie sporu jest w rękach wymiaru sprawiedliwości, bowiem Katarzyna Bosacka, po upomnieniach wysłanych do firmy Formacja, zdecydowała się oddać sprawę do sądu.