PAP Life: - Znasz jakieś sposoby na zdobycie od gwiazd najpilniej strzeżonych tajemnic?

Reklama

Magda Mołek: - Nie przekupuję gości, niczego im nie obiecuję. Traktuję ich po ludzku, przyzwoicie i z godnością. Staram się być przygotowana do każdej rozmowy.

Jak się przygotowujesz do takich rozmów?

Chodzę do teatru, oglądam filmy, programy i wszystko, co dotyczy danej osoby, czyli podglądam jej świat zawodowy. Paradoksalnie, zawód, który wykonujemy, bardzo mocno nas opisuje. Podstawą jest poznać to, co już było: wywiady, książki. Staram się trochę wejść w świat mojego przyszłego gościa, natomiast później okazuje się, że kompletnie nie udaje mi się na tej podstawie poznać tego człowieka.

Jacy rozmówcy są najtrudniejsi?

Są osoby powszechnie znane z pierwszych stron gazet, o których było już mnóstwo artykułów, wywiadów, z których krótko mówiąc, dziennikarsko nic nie wynika. Czytałam to i wiedziałam, że mimo lektury zaczynam od początku. To są najtrudniejsze rozmowy, bo rozmówca jest dla ciebie zagadką, co jest też zaletą. Po programie okazuje się, że pojawiła się osoba, która nas zaintrygowała i zafascynowała.

Co sprawia, że jesteś, chcesz i będziesz w zawodzie dziennikarza?

Zawód to rzemiosło, można tę pracę poprawnie wykonywać, ale nie zostawisz jej za drzwiami, nie wyrwiesz się od niej, tylko bezustannie o niej myślisz. Cały czas mam w głowie to, co zrobię, co zrobiłam źle, albo mogłam zrobić lepiej. Męczy mnie to, ale to jest rozwój. Myślę, że trzeba mieć coś takiego, co cię napędza i uczy. Mimo zmęczenia, niedostatku, braku zaufania, pieniędzy i wszystkich innych niedyspozycji nadal wiesz, że jesteś w dobrym miejscu. To jest szczęście i o to w życiu chodzi.

Jak maluje się twoja najbliższa przyszłość?

Zostaję w "Dzień dobry TVN" z Andrzejem Sołtysikiem i nadal będę pracować przy programie "W roli głównej". Mam parę pomysłów na jeszcze inne historie, ale one muszą dojrzeć. Marzą mi się pewne przygody w zawodzie, na przykład jakaś wyprawa. Umiem gotować, ale nie będę tego robić na wizji, więc pozostaje mi dziennikarstwo, gdzie jest jeszcze wiele do odkrycia.

Magda Mołek jest polską dziennikarką. Od września prowadzi program "W roli głównej" i wraz z Dorotą Wellman "Miasto kobiet" w TVN Style. Występuje w roli prowadzącej w porannym programie "Dzień dobry TVN".