Przesłuchania do zespołu Rubika odbędą się już 25 sierpnia w Warszawie, w bloku B Telewizji Polskiej, przy ul. J.P. Woronicza 17. Przesłuchania rozpoczną się o godzinie 10.00. Piotr Rubik wybierze szesnaścioro zdolnych wokalistów. Czy biorąc pod uwagę jego duże doświadczenie w pracy z chórami, artysta będzie miał specjalne wymagania? Kto ma szansę pracować z cenionym muzykiem?

Reklama

Zdolności wokalne są istotne, ale bardzo ważna jest chemia, nadawanie na tych samych falach. Takie rzeczy się wyczuwa. Czasami od razu czuję, że chcę z daną osobą pracować, a z inną nie, mimo, że jest ona świetną wokalistką lub wokalistą. Oprócz świetnych warunków głosowych liczy się pozytywne podejście do życia i dobra energia – tłumaczy Piotr Rubik.

Wszyscy zainteresowani powinni przygotować kilka różnorodnych piosenek, które będą wykonywać a capella, w tym jedną w języku angielskim. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, więc warto przygotować utwór, który pokaże skalę możliwości uczestnika. Mile widziane niespodzianki muzyczne przygotowane specjalnie dla artysty, np. oryginalne wersje jego hitów. Wybrani w drodze wstępnych przesłuchań wokaliści zostaną zaproszeni do II etapu, który odbędzie się następnego dnia.

Bitwa na głosy” pojawi się na antenie TVP 2 już we wrześniu. Emisję kolejnych odcinków zaplanowano na soboty o godz. 20.10.