W show "Daniec z gwiazdami", oprócz samego gospodarza pojawią się takie gwiazdy, jak Robert Janowski, Klaudia Carlos, czy Radosław Majdan.

Reklama

Formuła programu będzie polegać na rywalizacji drużyn złożonych z obcokrajowców występujących w danym odcinku w kilku konkurencjach, np. na najlepszy hymn kibiców w rodzimym języku, na pokaz mody Euro 2012, zawodnicy zaprezentują też przygotowane wcześniej, artystyczne dzieło kulinarne nawiązujące do Euro, czy też będą musieli przedstawić dowcipną taktykę na pokonanie rywali uwzględniającą narodowe cechy tak swojego kraju jak i rywali – opowiada Faktowi Leszek Kumański, reżyser programu, który zdradził także, dlaczego rolę gospodarza programu zaproponował właśnie Marcinowi Dańcowi:

Po pierwsze: jest znakomitym satyrykiem. Po drugie: jest znakomitym znawcą futbolu i prawdziwym kibicem polskiej reprezentacji. Po trzecie: jest znakomitym przyjacielem, który nigdy mnie nie zawiódł – wylicza jednym tchem Kumański.

A co skłoniło Marcina Dańca do przyjęcia takiej propozycji? Jak wyznaje sam artysta, jednym z powodów były niespełnione ambicje piłkarskie:

Bez namysłu zgodziłem się na poprowadzenie tego show, nawet nie pytając się o to, jakie będe miał honorarium. Staremu kumplowi się przecież nie odmawia. Zresztą nie musiał mnie długo przekonywać, bo program dotyczy Euro 2012, a ja jestem wielkim fanem piłki nożnej. Całe życie marzyłem, aby grać w reprezentacji Polski, nawet się o to modliłem... Ale skoro nie było mi to dane, to choć teraz będę mógł sobie to jakoś zrekompensować – mówi Daniec. I zdradza też, że planuje być na meczu otwarcia, a być może także na kolejnych meczach. – Mam przecież tytuł Przyjaciela Mistrzostw Europy, więc liczę na to, że dostanę jakieś wejściówki – śmieje się komik.

>>>Czytaj także: Czas na półfinały!

Produkcja poświęcona jest Mistrzostwom Europy w piłce nożnej. W programie, oprócz Marcina Dańca zobaczymy takie gwiazdy jak Robert Janowski, Klaudia Carlos, czy Radosław Majdan. / Michał Pieściuk / newspix.pl