Wczoraj po południu, na oficjalnym facebookowy profilu programu "Szansa na sukces" pojawiła się informacja o zakończeniu programu.

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od autorki programu - Elżbiety Skrętkowskiej, "Szansa na sukces" nagrała dzisiaj ostatni odcinek całego formatu. Tym samym nie odbędzie się tegoroczny Finał w Sali Kongresowej. Przerywamy produkcję przed jubileuszem dwudziestolecia programu, który obchodzilibyśmy jesienią tego roku. Dziękujemy - czytamy na profilu "Szansy na Sukces".

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Swoje pożegnanie z formatem w krótkim czasie potwierdził także Wojciech Mann:

Prawdą jest, że na pewno zakończyłem prowadzenie tego programu - powiedział PAP Wojciech Mann. - Czy w innej formie będzie on kontynuowany, tego już nie wiem. Zrezygnowałem z jego prowadzenia. Jako oficjalny powód, który można przyjąć albo nie, podałem to, że we śnie ukazał mi się Jan Paweł Woronicz i powiedział do mnie: "Już czas" i ja go posłuchałem.

W czwartek wieczorem Telewizja Polska na swojej stronie internetowej zamieściła oświadczenie dyrekcji TVP2, w którym potwierdziła zakończenie realizacji programu. Z komunikatu wynika, że powodem tej decyzji było odejście Wojciecha Manna:

W związku z rezygnacją Pana Wojciecha Manna z prowadzenia programu "Szansa na sukces" nie przewidujemy kontynuacji produkcji tej audycji. Uważamy, że bez udziału Pana Wojciecha Manna jako prowadzącego, program traci rację bytu. Wszystkie zarejestrowane z Nim odcinki zostaną wyemitowane zgodnie z planem na antenie Programu 2 - czytamy w oświadczeniu dyrekcji TVP2.

Nadawana od 19 lat "Szansa na sukces" to autorski program muzyczny Elżbiety Skrętkowskiej, emitowany w programie drugim TVP. Dzięki temu programowi karierę rozpoczęli m.in.: Justyna Steczkowska, Andrzej Lampert, Dominika Gawęda, Kasia Cerekwicka, Kasia Stankiewicz, Ania Wyszkoni i Ewa Farna.