Własny program w telewizji to nic nowego dla Adama Gesslera. Od września 2010 roku przez 8 miesięcy w TVP 1 prowadził bowiem "Wściekłe gary". Restaurator wraz z ekipą bywał wówczas w różnych polskich lokalach i oceniał ich kuchnię. Przy okazji promował też regionalne potrawy i producentów najlepszych miejscowych produktów.

Reklama

Tym razem w swoim nowym programie "Euro według Gesslera" znany restaurator będzie odwiedzał miejsca, do których przyjadą piłkarze na Euro 2012. Ekipy z Adamem Gesslerem na czele powinni spodziewać się organizatorzy meczów w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

To będzie gotowanie z Euro 2012 w tle. Planujemy omawiać m.in. kuchnię rosyjską, grecką, hiszpańską, francuską. Zajmiemy się kuchnią tej drużyny, która gra akurat mecz w danym mieście. Zapowiada się przednia zabawa - powiedział PAP Life Adam Gessler.

Restaurator będzie gotował wraz z kibicami. Jednak jego nowy program to nie tylko przyrządzanie smakołyków. Gessler będzie także sprawdzał, jak nasz kraj jest przygotowany do przyjęcia zagranicznych gości.

Za każdą drużyną przyjadą setki kibiców i dziennikarzy. Trafią oni nie tylko do tych miejsc, w których będą odbywać się mecze, ale spotkamy ich też w Wieliczce, Warce czy Kołobrzegu. Będziemy oceniać, czy jest tam coś, czym możemy promować Polskę i polską kuchnię. Będziemy sprawdzać, jak Polska jest przygotowana na ugoszczenie kibiców z całej Europy - powiedział PAP Life Kamil Śmiałkowski, współproducent programu.

Adam Gessler jest autorem książki kulinarnej "Smaki na 52 tygodnie". Ma swoje restauracje w Warszawie, Krakowie i Londynie. Jest synem Zbigniewa Gesslera, przedsiębiorcy i restauratora oraz Joanny Gessler. Jego brat, Piotr Gessler, również jest restauratorem. Adam Gesler ma 57 lat.

Program "Euro według Gesslera" będzie można oglądać już od 11 marca, w każdą niedzielę, w TVP 1.