Obecnie Maciej Dowbor jest współgospodarzem polsatowskiego programu "Się kręci", który prowadzi wraz z Maciejem Rockiem i Agnieszką Popielewicz. Razem odwiedzają rożne interesujące imprezy w kraju i na świecie, przeprowadzają wywiady z gwiazdami, podpatrują pracę na planach filmowych, premierach, koncertach i pokazach mody.

Reklama

To jednak nie wszystko – już niedługo dziennikarza zobaczymy w zupełnie nowej roli. Gwiazdor poprowadzi nowy polsatowski show "Tylko taniec. Got to dance". W rozmowie z Faktem Dowbor opowiedział, skąd będzie czerpać pomysły do tej pracy.

Michał Pieściuk / newspix.pl

Błędem byłoby kopiowanie kogoś, a już szczególnie prowadzącego z Polski. Przed rozpoczęciem przygotować do "Tylko Taniec. Got to dance" przejrzałem większość podobnych formatów, głównie z Wielkiej Brytanii i USA. Widziałem także wersje niektórych znanych show z Francji, Hiszpanii, Niemiec i Ukrainy. Szczególnie dobrze poznałem włoski rynek telewizyjny, bo przez poprzednie trzy lata pracowałem tam na planie "Światowych Rekordów Guinessa" – opowiada dziennikarz. I dodaje, że miał okazję podpatrywania włoskich gospodarzy na żywo, siedząc w studio.

Reklama

Z kilkoma ikonami tamtejszej telewizji znam się osobiście. Na pewno w każdej z tych osób można znaleźć coś, co warto byłoby wykorzystać – dopowiada gwiazdor. Dowbor jednak zastrzega, że nie jest aktorem, tylko prowadzącym i przede wszystkim będzie chciał pozostać sobą.

>>>Czytaj także: Więckiewicz zagrał na miarę Oscara?