Serial przedstawia historię Karoliny, młodej dziewczyny, która po dwóch latach pobytu we Włoszech wraca do rodzinnego Wrocławia i chce otworzyć w nowo powstałej galerii handlowej sklep z biżuterią. Dziewczyna zostaje jednak okradziona - oszczędności, które chciała zainwestować w otwarcie sklepu padają łupem złodziei.

Reklama
TVP / fot Grzegorz Golebiowski

Moja bohaterka, wraca z Włoch po skończeniu szkoły projektowania biżuterii i trafia do galerii. Niestety, najpierw traci wszystkie pieniądze, a potem matkę. Poradzi sobie z tym, jest silna, ale będzie jej ciężko - powiedziała PAP Life odtwarzająca rolę Karoliny Magda Turczeniewicz.

TVP / fot Grzegorz Golebiowski

Turczeniewicz jest młodą, ale już znaną polskim telewidzom aktorką. Wystąpiła gościnnie w "Na dobre i na złe" oraz grała jedną z głównych ról w innym serialu - "Egzamin z życia". Zagrała także w krótkometrażowej produkcji filmowej Jana Matuszyńskiego "Wiem, kto to zrobił".

Z dużą ciekawością przeczytałam scenariusz pierwszych odcinków. Ten serial może przyciągnąć widza głównie emocjami - powiedziała PAP Life Grażyna Wolszczak, grająca w serialu matkę głównej bohaterki. Niestety, w jednym z odcinków moja postać ginie, ale scenarzyści tak się do niej przywiązali, że będę występowała nadal, jako...duch - śmieje się aktorka.

Obok zawodowych aktorów, w "Galerii" wystąpi także popularny raper Vienio (Piotr Więcławski). Będzie on grał drobnego złodzieja - "Pinokia".

Będę pomagał Adamowi - jednemu z głównych bohaterów - po jego wyjściu z więzienia. Moja postać to wesoły, wychowany na ulicy chłopak, który w bezkompromisowy sposób stara się wdrożyć Adama w życie na wolności - opowiada raper. Dodaje, że jego bohater ma jednak dobre serce...

TVP / fot Grzegorz Golebiowski
Reklama

Głównym reżyserem serialu jest Ryszard Zatorski, znany z takich produkcji, jak "Dlaczego nie!", "Tylko mnie kochaj", "Kilerów dwóch", "M jak miłość", czy "Kryminalni".

Produkowany na włoskiej licencji serial będzie emitowany w TVP1 od 30 stycznia do czerwca. Po piłkarskich mistrzostwa Europy, na ekrany ma wejść jego druga seria.