Serial "Plebania" opowiadał o mieszkańcach małej miejscowości we wschodniej Polsce, których problemy zbliżone były do tych, z którymi na co dzień borykają się widzowie. Produkcja cieszyła się dużą popularnością, dzięki czemu, w czasie jej emisji, TVP była liderem rynku. Na wieść o zakończeniu emisji "Plebanii", widzowie wyrażali swój sprzeciw na forach internetowych oraz wysyłając stacji specjalne petycje. Telewizja Polska pozostała jednak nieugięta i zastąpiła popularną telenowelę nową produkcję zatytułowaną "Galeria".

Reklama
AKPA

Jak pokazują badania Nielsen Audience Measurement wykonane na zlecenie i opublikowane przez wirtualnemedia.pl, produkcja, którą TVP zaproponowało swoim widzom w zastępstwie "Plebanii" nie cieszy się taką sympatią jak jej poprzedniczka. Najlepszą oglądalność "Galeria" notowała w pierwszych dniach od swej premiery, obecnie jednak, przyciąga przed ekrany mniejszą publiczność niż "Plebania".

"Galeria" to serial, którego akcja rozgrywa się w centrum handlowym. Bohaterami są jego właściciele, pracownicy oraz ich rodziny i przyjaciele. Produkcja oparta jest na włoskim formacie, a jej producentem jest ATM Grupa.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, nową telenowelę TVP1 oglądają głównie kobiety, widzowie powyżej 50. roku życia, mieszkańcy wsi, małych i średnich miast oraz osoby z wykształceniem podstawowym i średnim.

TVP / fot Grzegorz Golebiowski