Gwiazdami spotkania byli aktorzy Jakub Wesołowski i Ireneusz Czop oraz główny bohater serialu - sympatyczny owczarek. To był niezwykły czas. Nigdy go nie zapomnę tych czterech miesięcy spędzonych w Łodzi, ani ludzi, z którymi robiliśmy ten serial - wspominał Wesołowski.

Reklama

Producent serialu Sławomir Jóźwik przyznał, że Łódź celowo wybrana została, jako miejsce akcji serialu. To piękne miasto, ale też ciekawe, oryginalne, takie "chropowate". Można tu robić bardzo ciekawe zdjęcia, dlatego od początku rozmawialiśmy o tej produkcji właśnie z władzami Łodzi - mówił Jóźwik.

W Łodzi od września 2011 zrealizowano zdjęcia do 13 odcinków serialu; w sumie "zagrało" w nim niemal 130 łódzkich lokalizacji. Miasto wsparło serial kwotą ok. 500 tys. zł.

"Komisarz Alex" to polska wersja popularnej na całym świecie austriacko-włoskiej serii detektywistycznej. Akcja polskiej ekranizacja filmu będzie się skupiała wokół trójki pracowników biura policji kryminalnej. Oprócz policjantów, służbę pełni tam owczarek Alex, który pomaga rozwiązywać kryminalne zagadki i jest dodatkową parą oczu i uszu dla swojego zespołu.

Wraz ze swoim partnerem i kumplem-detektywem Markiem Bromskim (Jakub Wesołowski), chwyta zabójców, odbija zakładników, często wywołując wśród przestępców paniczny strach.

Pierwszy odcinek serialu nosi tytuł "Pozdrowienia z Łodzi". Przedstawieni są wszyscy główni bohaterowie oraz nawiązuje się znajomość pomiędzy policjantem i psem Alexem, który od tego momentu będzie jego partnerem i sprzymierzeńcem w ściganiu przestępców. W TVP 1 odcinek wyemitowany zostanie w sobotę o godz. 20.20.

Na miejskiej stronie turystycznej można natomiast zobaczyć cały łódzki "szlak komisarza Aleksa"