W rozmowie z Faktem Anna Seniuk wyjaśnia, dlaczego zgodziła się na rolę w serialu "Wszyscy kochają Romana":

Reklama

"Pani Anna to nie tylko profesor w Warszawskiej Akademii Teatralnej, ale i aktorka, która w swoim dorobku ma dziesiątki wspaniałych ról teatralnych i filmowych. Aktorka wykreowała wiele ciekawych postaci, w tym niezapomnianą Madzię Karwowską z kultowego już serialu „Czterdziestolatek”.

Skąd więc pomysł na sitcom? – Spodobał mi się scenariusz i pomysł na serial. To zresztą pierwsza rzecz, na którą zwracam uwagę. Potem dowiedziałam się jeszcze, z kim będę miała przyjemność pracować i zgodziłam się – opowiada Faktowi Seniuk.

Aktorka przyznaje, że otrzymuje wiele propozycji, jednak zanim się na coś zdecyduje bardzo dokładnie je czyta. A to czy jest to film fabularny czy serial, jest dla niej sprawą drugorzędną.

– Sztuka jest sztuką. Bez względu czy to chodzi o komedię, sensację czy dramat. Każda z nich ma swoje zadanie i co innego ma dać widzowi. Tak samo jak film, teatr czy serial. To nie wstyd grać w serialu. Chodzi o to, by jeśli jest to serial komediowy, miał on dobry humor, teksty i ciekawe postaci – tłumaczy aktorka."

>>> Czytaj także: Ewa Minge nie boi się gróźb

Teodor Klepczyński / newspix.pl