Najpierw był znakomity, nominowany m.in. do Złotych Globów film Luca Bessona z 1990 roku. W rolę niepokornej złodziejki narkomanki, z której agencja rządowa zrobiła maszynę do zabijania, wcieliła się Anne Parillaud (doceniona Cezarem). Siedem lat później scenariuszem zainteresowali się kanadyjscy producenci i na bazie filmu powstał telewizyjny tasiemiec z blond pięknością Petą Wilson w tytułowej roli. Superagentka pracowała dla tajnej organizacji o nazwie Sekcja pierwsza. Każdy odcinek dostarczał nowej porcji szczegółów z dotychczasowego życia ekstrawaganckiej Nikity. Jednym z najważniejszych wątków serialu stała się miłość agentki i jej trenera, a potem partnera w akcjach – Michaela. Z kolejną serią (było ich pięć) produkcja biła rekordy oglądalności. Nic zatem dziwnego, że do scenariusza powrócili amerykańscy specjaliści od seriali sensacyjnych.
Reklama
Tym razem tajemnicza Sekcja nie jest już taka nieskazitelna – jednostka zaczęła bowiem działać na własną rękę, wyłamując się spod rządowych rozkazów. Zwerbowana 6 lat temu Nikita (w tej roli Maggie Q) została pozbawiona tożsamości, a jej narzeczonego zabito. Zmuszana do likwidowania niewinnych młoda, zdolna agentka długo nie wytrzymuje w Sekcji i ucieka. Teraz ona chce zniszczyć organizację, która zniszczyła jej życie. Osoba, która ma jej w tym pomóc, to młoda i piękna Alex, która także trafia w szeregi Sekcji i staje się informatorką Nikity. W pierwszych odcinkach serialu Nikita i Alex próbują przeszkodzić Sekcji w ważnej operacji "Czarna Strzała", w której bierze udział niedoświadczona jeszcze młoda ekipa. Nikita mierzy się też z przeszłością i wraca do swojego pierwszego zlecenia, które polegało na zlikwidowaniu wpływowego biznesmena, zamieszanego w wyzysk ludzi i handel nimi.
Producenci dopilnowali, by serial pękał w szwach od widowiskowych pościgów i scen walki. I podobnie, jak w przypadku kanadyjskiej produkcji, niebagatelną rolę w serialu odgrywa moda. Agenci i agentki zmieniają kreacje niczym na wybiegu, a każdy odcinek zmienia się w małą rewię mody.
NIKITA | sezon 1 | AXN | piątek godz. 21.00