Treme, jedna z najstarszych dzielnic Nowego Orleanu. Przed laty była miejscem, w którym osiedlali wyzwoleni niewolnicy, i to dzięki nim stała się jednym z największych ośrodków kultury afroamerykańskiej i kreolskiej na południu USA. Treme jest też miejscem akcji serialu opisującego losy grupy mieszkańców Nowego Orleanu trzy miesiące po powodzi wywołanej przez huragan "Katrina". Każdy z nich stracił w katastrofie niemal wszystko. Została im muzyka i wzajemne zaufanie – razem starają się odbudować nie tylko ukochaną dzielnicę, ale przede wszystkim swoje życia.

Reklama

Znakomie "Treme" to dzieło producentów, którzy wcześniej pracowali przy "Prawie ulicy" – Davida Simona i Erica Overmyera. Zgromadzili na planie znakomitą obsadę i realizatorów. Główne role zagrali m.in. John Goodman, Steve Zahn i Wendell Pierce). Wśród twórców poszczególnych epizodów znalazła się zaś Agnieszka Holland, która zrealizowała pierwszy i ostatni odcinek serii. Za reżyserię pilota serialu była nawet nominowana do nagrody Emmy.

"Treme" zebrał znakomite recenzje, nic więc dziwnego, że stacja HBO (która wyprodukowała serial) zdecydowała o realizacji kolejnego sezonu. W Stanach Zjednoczonych emisja rozpocznie się już w kwietniu tego roku.

TREME | Cinemax | czwartek, godz. 20.00