Nie wiadomo jeszcze kiedy wystartują castingi do programu (trwa ich planowanie). TVN do czasu podpisania umowy z producentem nie chce komentować sprawy. Format zajmie prawdopodobnie miejsce "Mam Talent" w sobotniej ramówce stacji (czwarta edycja show pojawi się we wrześniu 2011).

Reklama

Właścicielem praw do "Mam Talent" i "X-Factor" jest FremantleMedia. Firma w latach 2002 - 2005 produkowała także "Idola" dla Polsatu. I to początkowo do tej stacji miał trafić nowy format. Nadawca przymierzał się do niego już w 2006 i 2009 roku – finalnie wprowadzając na antenę "Jak oni śpiewają", "Fabrykę gwiazd" oraz "Tylko nas dwoje". Kolejne rozmowy dotyczące powrotu muzycznego talent show do ramówki odbyły się jeszcze w tym roku, ale zakończyły się niepowodzeniem.

"X-Factor" to muzyczne talent-show. W programie mogą brać udział artyści oraz zespoły marzące o muzycznej karierze. Poza dobrym głosem uczestnicy muszą charakteryzować się sceniczną osobowością. Program podobnie jak "Mam talent" i "Idol" dzieli się na część castingową oraz odcinki na żywo. Uczestnicy są oceniani przez jury złożone z ekspertów i gwiazd.


Pierwszy sezon programu został pokazany w Wielkiej Brytanii w 2004 roku, obecnie trwa siódma seria show. Gwiazdami wykreowanymi przez X- Factor są między innymi Leona Lewis i Aleksandra Burke.