Na scenie pojawią się Maryla Rodowicz, Doda, Beata Kozidrak oraz zespół Feel. W programie przewidziano także niecodzienne duety: Michał Wiśniewski zaśpiewa razem z Małgorzatą Walewską, zaś Andrzej Piaseczny wystąpi z Sewerynem Krajewskim. Zatańczą zwycięzcy tanecznej Eurowizji Edyta Herbuś i bracia Mroczek, rozśmieszać będą Kabaret Moralnego Niepokoju oraz Zenon Laskowik z Kabareciarnią. Koncert poprowadzą Grażyna Torbicka i Maciej Stuhr, na scenie pojawi się również Wojciech Mann, od lat związany z anteną „Dwójki”, który przedstawi subiektywną historię stacji.

Nie sposób oprzeć się refleksji, że historia „Dwójki” – zwłaszcza heroiczny okres „Studia 2” – jest znacznie lepsza od jej teraźniejszości. Lista gości, którzy swoimi występami mają uświetnić urodziny TVP 2, obnaża telewizyjną mizerię i brak pomysłu na ciekawy program. Doda i Feel zamiast ABBY, zgrany do cna Kabaret Moralnego Niepokoju zamiast Kabareciku Olgi Lipińskiej, a celebrytka Edyta Herbuś zamiast „Muppet Show”.

Dobrze, że przynajmniej Mann się ostał, choć po takich telewizyjnych perełkach jak jego „Non Stop Kolor”, czy „Za chwilę dalszy ciąg programu” została nam już tylko nostalgia. Bo dziś w telewizji coraz mniej miejsca na inteligentne programy.

KONCERT URODZINOWY l TVP2

Sobota, 20.00