Inne
Reklama

ZAGRANICA

Kto: Hank Moody i jego eks żona
Skąd: „Californication”

Ten pisarz utracjusz, który zalicza wszystko, co nie ucieka na drzewo i zgarnia kokosy za pisanie internetowego bloga o seksie, nie jest być może uosobieniem specjalnie romantycznego podejścia do miłości. Ale wszyscy i tak wiedzą, że mimo tabunów kochanek, to między nim a byłą żoną iskrzy naprawdę. Zobaczcie sami.


InneKto: Blake i Krystle Carringtonowie
Skąd: „Dynastia”

"Dynastia" jako jedna z najsłynniejszych oper mydlanych świata wygenerowała wiele uczuciowych turbulencji wśród swoich bohaterów. Jednak to srebrnowłosi Krystle (Linda Evans) i Blake (John Forsythe) byli byli uosobieniem archetypicznym małżeńskich wartości w świecie targanym walkami o władzę i pieniądze między rodami Carringtonów i Colbych. Zobaczcie tę idealną parę.


InneKto: Homer i Marge Simpsonowie
Skąd: "Simpsonowie"

Himer ma zauważalną nadwagę, łysinę i inteligencją też specjalnie nie grzeszy (IQ 55 - Doda przebija go trzykrotnie!). Od lat nosi te same ciuchy podkreślające niedociągnięcia jego sylwetki i notorycznie lekceważy swoją żonę Marge chodząc własnymi, często przeczącymi zdrowemu rozsądkowi ścieżkami. Ale ta dysfunkcyjna rodzina trwa i trwa już od, aż trudno uwierzyć, dwudziestu lat. Uczucie nie gaśnie (kilka obrazków na dowód), a słupki oglądalności nie maleją.


InneKto: Rick i Steve
Skąd: „Najszczęśliwsi geje pod słońcem”

Najszczęśliwsza niemieszana para telewizji, jedno z najbardziej udanych serialowych małżeństw (pochodzą z kreskówki MTV). Przez życie idą dzielnie, ramię w ramię. Od nich państwo Lubiczowie z „Klanu” mogliby się uczyć.


InneKto: Gabrielle i Carlos
Skąd: „Gotowe na wszystko”

Zdesperowane gospodynie domowe serwują wiele damsko-męskich perturbacji, jednak miłosna droga Gabriel Solis (Eva Longoria) i Carlosa, która zaczęła się w pierwszym sezonie od fascynacji ponętnej modelki wypchaną kiesą małżonka jest wyjątkowo wyboista. A jednak coś wciąż popycha ich ku sobie. To musi być miłość?


Reklama
InneCzytaj dalej - piątka wzorowych par z polskiego podwórka >>

POLSKIE

Kto: Kasia i Tomek
Skąd: „Kasia i Tomek”

Połączyli się w TVN-owskim serialu w 2002 roku. Ona w papilotach, on niby chojrak, a jednak misio. I choć duet Joanna Brodzik - Paweł Wilczak długo utrzymywał, że poza planem są względem siebie zimni jak lód, narodziny ich wspólnych bliźniaków w ubiegłym roku sprawiły, że raczej nikt nie ma wątpliwości, że jest dokładnie odwrotnie.


InneKto: Barbara i Bogumił Niechcicowie
Skąd: "Noce i dnie"

Namiętność i małżeństwo z rozsądku, a w tle Polska pod zaborami. Ale pan Taliboski zbierający nenufary powraca we wspomnieniach jak bumerang. Wszyscy wiemy, co było dalej. Serialowe „Noce i dnie” na podstawie powieści Marii Dąbrowskiej, z Jadwigą Barańską i Jerzym Bińczyckim, miały 100-procentową frekwencję przed telewizorami.


InneKto: Grażynka i Rysio Lubiczowie
Skąd: z „Klanu”

Trochę niewydarzeni (głównie on), trochę zbyt kurowato-domowi (głównie ona). Prawdziwe polskie realia w dekoracjach z Ikei. Ale z silnymi rodzinnymi uczuciami w tle i czystymi rączkami. Higiena przede wszystkim, a nawoływanie Grażynki "Dzieci, umyjcie rączki!" niemal kultowe.


InneKto: Janek Kos i Marusia
Skąd: "Czterej pancerni i pies"

Czołgista (Janusz Gajos) i rosyjska rudowłosa sanitariuszka (Pola Raksa), w tle wojenna zawierucha, a między nimi iskrzy. Nic dziwnego, że „Czterej pancerni i pies” to polski serial wszechczasów. Tak Marusia śpiewa o czterech wojakach, z których serce jej skradł ten o najjaśniejszych włosach.
Kto: Barbara i Lucjan Mostowiakowie
Skąd: „M jak miłość”

Seniorzy rodu Mostowiaków od prawie 50 lat po ślubie dają przykład małżeńskich cnót całej rodzinie. Miłosnych wątków jest tu, jak sugeruje tytuł, wiele, a miłość, jak wiadomo, uskrzydla. Kasia Cichopek na przykład i bracia Mroczkowie dolecieli dzięki temu serialowi całkiem wysoko.