Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

"Rozwiązanie miałem przed nosem..." Kim jest Król w Żółci z serialu "True Detective"?

10 marca 2014, 13:23
"Widziałem cię w moich snach. Jesteś w Carcosie. Zrobisz to jeszcze raz" - mówił do Rusta Cohle'a Reggie Ledoux. Teorię o odpowiedzialności Cohle'a za morderstwa wyznają dwaj przesłuchujący głównych bohaterów detektywi. W porównaniu z parą Cohle-Hart, delikatnie mówiąc, niezbyt lotni. Nie zwracają uwagi na szczegóły, przepytują pod tezę. Dlatego teoria o tym, że to Cohle jest Królem w Żółci odpowiedzialnym za morderstwa wydaje się słaba. Zbyt oczywista, za prosta, chyba że... Zwolennicy teorii mówiącej, że rozwiązanie serialu nie będzie z tego świata, przekonują, że Cohle może wieść życie podwójne, niczym w "Mulholland Drive" Davida Lyncha. I to nawet poza swoją świadomością: przez lata brał narkotyki, pije, siedział w szpitalu psychiatrycznym, przeżył traumę po stracie córki. Jeśli ktoś miałby tu postradać zmysły, to Cohle nadaje się do tego najlepiej. A gdyby działał z premedytacją? Jest przecież doskonałym "wyciągaczem zeznań", a to pozwalałoby mu manipulować śledztwem. "Tylko on znajdował dowody" - mówią detektywi do Harta.
"Widziałem cię w moich snach. Jesteś w Carcosie. Zrobisz to jeszcze raz" - mówił do Rusta Cohle'a Reggie Ledoux. Teorię o odpowiedzialności Cohle'a za morderstwa wyznają dwaj przesłuchujący głównych bohaterów detektywi. W porównaniu z parą Cohle-Hart, delikatnie mówiąc, niezbyt lotni. Nie zwracają uwagi na szczegóły, przepytują pod tezę. Dlatego teoria o tym, że to Cohle jest Królem w Żółci odpowiedzialnym za morderstwa wydaje się słaba. Zbyt oczywista, za prosta, chyba że... Zwolennicy teorii mówiącej, że rozwiązanie serialu nie będzie z tego świata, przekonują, że Cohle może wieść życie podwójne, niczym w "Mulholland Drive" Davida Lyncha. I to nawet poza swoją świadomością: przez lata brał narkotyki, pije, siedział w szpitalu psychiatrycznym, przeżył traumę po stracie córki. Jeśli ktoś miałby tu postradać zmysły, to Cohle nadaje się do tego najlepiej. A gdyby działał z premedytacją? Jest przecież doskonałym "wyciągaczem zeznań", a to pozwalałoby mu manipulować śledztwem. "Tylko on znajdował dowody" - mówią detektywi do Harta. / HBO / JIm Bridges
"Szukałem odpowiedzi wszędzie, a rozwiązanie miałem przed nosem" - mawiał wiele razy detektyw Marty Hart. Przed premierą finałowego odcinka pierwszego sezonu serialu "True Detective" internauci zachodzą w głowę, kim jest mroczny Król w Żółci, odpowiedzialny za morderstwa kobiet i dzieci. Czy któraś z poniższych teorii okaże się prawdziwa? [Jeśli ktoś nie oglądał serii, a zamierza, ostrzegamy przed spoilerami].

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
pierwszy sezon serial odcinek final detektyw Marty Hart Rust Cohle Yellow King Carcosa król w żółci True Detectiwe

Powiązane

Reklama

Komentarze(4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Zaszalała z kreacją
  2014-03-10 14:07:49
  Monika Olejnik jak Madonna!
  0
 • notremak
  2014-03-10 14:29:06
  SERIAL ŚWIETNY, ALE GŁÓWNI AKTORZY REWELACYJNI (Woody Harrelson i Matthew McConaughey)
  0
 • czak noris
  2014-03-10 14:39:22
  Kosiarz to Król w żółci. Na 100 %. Trochę mnie to rozczarowało. :(
  0
 • Ten serial ma polski tytuł...
  2014-03-10 22:16:40
  Dlaczego więc wciąż piszecie "True Detective"? To są "Detektywi" i można ich oglądać w polskim HBO
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama