Herkules traci bliską mu osobę. W trakcie pogrzebu wspiera go Sylwia, która opowiada mu o śmierci swojej siostry bliźniaczki. To nie koniec jego problemów. Herkules przeżywa liczne rozterki w związku z zagadkową wiadomością od babci dotyczącą okoliczności śmierci jego ojca. Po raz kolejny spotyka się z Buncolem, przyjacielem swojego taty z policji, który zdecydowanie potwierdza oficjalną wersję wydarzeń podaną w aktach sprawy. Coś jednak nie daje Herkulesowi spokoju. Jedzie na miejsce zdarzenia i po raz kolejny analizuje jego przebieg. Jest pewien, że coś jest nie tak.

Reklama

Śledztwo w sprawie morderstwa świadka koronnego nadal trwa. Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, kiedy ginie kolejna osoba dysponująca informacjami, które mogą okazać się kluczowe dla rozwiązania sprawy. Mieszkanie znajomego Sylwii - Bobka zostaje przeszukane przez ludzi podających się za policjantów. Ktoś intensywnie czegoś szuka. Bobek zostaje porwany przez zamaskowanych bandytów. Podczas próby jego odbicia, jeden ze śledczych zostaje poważnie ranny.

Herkulesowi i Sylwii w końcu udaje się poskładać poszczególne elementy układanki. Okazuje się, że sprawa sięga aż do wydarzeń z lat 90 - tych. Podczas jednego z przesłuchań Herkules wreszcie dowiaduje się jak naprawdę zginął jego ojciec. Jego świat rozpada się na milion kawałków…Trzy miesiące później główny bohater po raz kolejny podchodzi do egzaminu policyjnego. Czy tym razem mu się uda?

Premiera finałowego odcinka w poniedziałek (24 października) o godz. 21:35.

Reklama