Akcja serialu toczy się wokół losów komisarz Moniki Brzozowskiej ze stołecznego wydziału zabójstw. Monika jest świetną policjantką o bardzo trudnym charakterze. Nie stroni od używek, jest oschła, wiecznie się spóźnia. Skrywa tez wiele tajemnic a jej przeszłość nie jest bynajmniej kryształowa. Problem w tym, że sama Monika nie wszystko z niej pamięta. W końcu sama nie wie, czy jest ofiarą czy… przestępcą. Produkcja serialu zakończyła się w 2021 roku. Zdjęcia kręcono w Warszawie i Gdyni. Serial miał premierę na platformie Polsat BoxGo (wcześniej Ipla) i cieszył się uznaniem widzów i krytyków. Recenzenci zwracali uwagę na brawurową kreację Julii Kijowskiej.

Reklama

- Moniką targają przeróżne emocje, a jej codzienność nie ma nic wspólnego z taką codziennością, którą moglibyśmy sobie wyobrażać: zwykłą, nijaką. To jest bohaterka wrzucana w różne ekstremalne sytuacje i chyba dosyć nieźle sobie z nimi radzi - mówiła Julia Kijowska w rozmowie z Interią. - Monika nie pamięta roku ze swojego życia i ten rok w całej historii okazuje się być kluczowy - dodaje aktorka.

Julii Kijowskiej towarzyszą na ekranie Maciej Zakościelny w roli jej partnera Piotra, Dawid Ogrodnik jako demoniczny służbista, prokurator Warecki i Zbigniew Zamachowski wcielający się w z pozoru poczciwego podinspektora Stasiaka. W serialu występują także między innymi Maria Pakulnis w poruszającej roli dotkniętej demencją matki głównej bohaterki, Janusz Chabior jako jej psychoterapeuta i Zuzanna Zielińska jako aspirant Agata Wójcik.

Pierwszy odcinek ośmioodcinkowego serialu Polsat pokaże w poniedziałek, 29 sierpnia o godzinie 23.30. Od 7 września stacja będzie emitować po dwa odcinki o 23.10.

Reklama