Pierwszy odcinek serialu "Świat według Kiepskich" został wyemitowany 16 marca 1999 roku. Teraz po prawie 20 latach emisji jego produkcja dobiega końca.

Reklama

Dyrektor programowa telewizji Polsat Nina Terentiew poinformowała, że nie powstanie już więcej odcinków.

Po ponad 20 latach nie wykluczam, że zakończymy produkcję "Świata według Kiepskich", których zrealizowaliśmy 588 odcinków. W sitcomie występują i występowali aktorzy, których śmiało mogę nazwać wybitnymi artystami. Trudno będzie nam się z nimi rozstawać, ale fani zawsze będą mogli przypomnieć sobie wszystkie sezony serialu na naszej bezpłatnej platformie Polsat Go - powiedziała w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Nina Terentiew.

Powodem zakończenia produkcji jest śmierć dwóch głównych aktorów - Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego, czyli serialowych Mariana Paździocha oraz Arnolda Boczka.

Reklama

Z racji zakończenia produkcji Polsat wraz z wydawnictwem SQL wyda książkę, która podsumuje 20 lat serialu.

W publikacji aktorzy zdradzają kulisy produkcji, opowiadają wiele ciekawych historii związanych z powstawaniem serialu. Oczywiście Andrzej Grabowski jest niewątpliwie królem anegdot i dowcipów i niejednokrotnie wywoła nasz uśmiech - mówi Terentiew.

Książka ma ukazać się w sprzedaży jesienią br. z okazji 30-lecia istnienia telewizji Polsat.