Intrigue Entertainment zajmuje się produkcją filmową i telewizyjną. Firma jest wyspecjalizowana w projektach o wysokich walorach artystycznych. Umowa z TVP obejmuje nakręcenie pilota amerykańskiego remake’u serialu „Artyści”, którego Intrigue Ent. ma następnie zaproponować największym stacjom w USA.

Reklama

- To bardzo ważne, że Telewizja Polska jest obecna na najważniejszych światowych targach takich jak MIPCOM. Nasze produkcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zwłaszcza seriale. Podpisany kontrakt świadczy o tym, że warto rozwijać produkcje jako gotowe formaty. Umowa zawarta z firma Intrigue Entertainment jest tego dowodem - mówi, cytowany przez wirtualnemedia.pl, Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

Umowę przedwstępną podpisano w Cannes, gdzie obecnie trwają targi telewizyjne MIPCOM 2017. Telewizja Polska prezentuje tam swoją ofertę handlową, m.in. seriale „Miasto skarbów”, „Komisja morderstw”, „Wojenne dziewczyny” czy „Korona królów”, a także filmy dokumentalne i bajki dla dzieci.

Serial „Artyści”, emitowany jesienią ubiegłego roku, to oryginalna produkcja własna TVP. Autorami serialu, który powstał z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce, są Monika Strzępka i Paweł Demirski. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy wieloletni dyrektor teatru zostaje znaleziony martwy na scenie po tym, jak popełnił „spektakularne” samobójstwo. Na nowego dyrektora zostaje powołany młody reżyser z prowincji. Serial zebrał bardzo przychylne recenzje krytyków i miał wierną widownię oscylującą w granicach 350 tys. widzów.

Reklama