Abonenci platform HBO w Stanach Zjednoczonych będą mogli zobaczyć dwa seriale z każdego regionu. Wśród tych pozycji znalazły się produkcje z HBO Europe - dwa sezony polskiego serialu „Pakt” oraz czeski miniserial „Pustkowie”.

Reklama

- Międzynarodowe oddziały HBO współpracują ze zdolnymi lokalnymi scenarzystami, reżyserami i producentami, aby produkować doskonałe filmy i seriale, z których słynie marka HBO. Bardzo często te własne produkcje mają na lokalnych rynkach większą oglądalność niż kultowa „Gra o tron”. Jestem bardzo dumny, że już niedługo pokażemy amerykańskim widzom wybór naszych najlepszych produkcji - tłumaczył cytowany przez wirtualnemedia.pl Richard Plepler, prezes i dyrektor generalny HBO, na targach Mipcom w Cannes.

Akcja drugiego sezonu „Paktu” rozgrywa się w trakcie kampanii wyborczej na Śląsku i w Warszawie. Serial pokazuje kulisy polityki od strony dziennikarskiego śledztwa, choć nie odnosi się bezpośrednio do sytuacji politycznej w Polsce. Główne role grają Marcin Dorociński, Witold Dębicki i Magdalena Popławska.