Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, o nowym projekcie dyrektor Dwójki, Maciej Chmiel opowiedział podczas panelu poświęconemu tematyce serialowej, zorganizowanegi w ramach tegorocznych targów telewizyjnych MIPTV, odbywających się we francuskim Cannes.

Reklama

Sitcom "2050" opowiadałby o czasach, w których Polska jest światową potęgą technologiczną. Polacy już nie wyjeżdżają do pracy za granicę, za to nad Wisłę, w poszukiwaniu zatrudnienia przybywają Niemcy, Francuzi i Holendrzy. Sukcesy Polski nie ograniczają się jednak tylko do sfery technologicznej i gospodarczej. Nasz kraj jest bowiem także potęgą piłkarską. Serial ma rozpocząć się do zwycięstwa polskiej reprezentacji nad Brazylią w finale mundialu.

Maciej Chmiel w rozmowie z wirtualnemedia.pl wyznał, że serial "2050" bazuje na stereotypach. Do poświęcenia uwagi temu projektowi zachęciła go zaś pozytywna reakcja, z jaką spotkał się na targach w Cannes.

Autorem pomysłu na serial "2050" jest Marcin Baczyński, scenarzysta "Listów do M." oraz seriali "Aż po sufit!" i "Piąty stadion"