"Na noże" to opowieść o marzeniach i trudnej drodze, jaka wiedzie do ich realizacji. Główny bohater serialu to 33-letni Jacek, mistrz sztuki kulinarnej. Jacek doskonale wie, że w gorącej branży kulinarnej, by nie spłonąć w ogniu rywalizacji, trzeba być bezkompromisowym, charyzmatycznym oraz niepokornym. Dlatego z dnia na dzień wywraca swoje życie do góry nogami, stawia wszystko na jedną kartę i otwiera własny biznes. Tym samym rozpoczyna ostrą rywalizację ze znanym kucharzem innej restauracji – Darkiem (Piotr Stramowski). Tak zaczyna się starcie dwóch szefów kuchni, dwóch kulinarnych światów i dwóch mocnych charakterów. Który z nich wygra ten pojedynek? Czy każdy z szefów kuchni będzie grał fair? Czy tak konkurencyjnym środowisku będzie miejsce dla takich wartości jak miłość i przyjaźń?

Reklama

"Na noże" to fabuła mocno osadzona w kulinarnym świecie. Nowy serial to opowieść o geniuszu głodnym nie tyle sukcesu co spełnienia. Jacek podświadomie czuje, że nie wszystko w jego życiu ułożyło się tak, jakby chciał, że niektóre rzeczy uwierają go. Pod wpływem pewnych zdarzeń mówi „dość”. Postanawia, że tym razem już nie ucieknie ani przed swoimi marzeniami. Historia Jacka to historia wielu z nas. Czasem czujemy, że w naszym życiu najprostsza byłaby ucieczka, ale mimo to chcemy mieć odwagę, aby zostać i walczyć – tłumaczy Dorota Chamczyk, producentka serialu "Na noże".

W nowej produkcji widzowie zobaczą uznanych polskich aktorów. W roli głównego bohatera – Wojciech Zieliński, znany szerokiej publiczności m.in. z takich seriali jak: „Lekarze”, „Odwróceni” czy „Zbrodnia” oraz z filmów: „Świadek koronny”, „Moja krew”, „Chrzest”, „Czerwony pająk” czy „Służby specjalne”. Obok niego wystąpią m.in.: Weronika Książkiewicz (Wiola), Piotr Stramowski (Darek), Joanna Jarmołowicz (Zuza), Piotr Głowacki (Patryk), Dominika Kluźniak (Magda żona Patryka), Antoni Pawlicki (Serafin), Elżbieta Kępińska (babcia Janina) Marzena Trybała (matka Beata), Jan Frycz (ojciec Marian) oraz Witold Dębicki (dziadek Antoni).

"Na noże" to własna produkcja TVN. Producentem serialu jest Dorota Chamczyk, odpowiadająca m.in. za takie seriale jak: „Na Wspólnej”, „Magda M.”, „Teraz albo nigdy!”, „Lekarze” czy „Aż po sufit!”. Kierownikiem produkcji – Przemysław Malec. Serial reżyserują – Łukasz Jaworski i Julia Kolberger „Na noże” powstaje na podstawie oryginalnego scenariusza autorstwa: Domana Nowakowskiego, Anny Wiśniewskiej i Michała Godzica, według pomysłu Katarzyny Dobrzyńskiej, II producenta serialu, pod nadzorem Doroty Chamczyk. Autorką scenografii jest Barbara Ostapowicz, kostiumów – Ola Staszko, zdjęć – Jeremi Prokopowicz.

Reklama

Zdjęcia realizowane będą do połowy października w Warszawie i okolicach. Emisję pierwszego odcinka "Na noże" zaplanowano na wrzesień.