Jak podaje "Super Express", jesienią widzowie "Klanu" nie zobaczą już Daniela Olbrychskiego na ekranie. Decyzję o rozstaniu za aktorem podjęli scenarzyści:

Reklama

W imieniu panów Wojciecha Niżyńskiego i Pawła Karpińskiego, producentów serialu TVP 1 pt. "Klan", informuję, że postać Arkadiusza Nowika, w którego wciela się Daniel Olbrychski, nie jest obecna w scenariuszach odcinków powstałych przed przerwą wakacyjną, a które trafią na antenę Jedynki we wrześniu - powiedziała tabloidowi Anna Wiejowska, rzecznik prasowy serialu.

Choć w komunikacie tym nie został podany powód rozstania, trudno nie odnieść wrażenia, że jest nim pijacka wpadka aktora. Daniel Olbrychski kilka dni temu został bowiem przyłapany na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu. Podczas rutynowej kontroli policyjnej okazało się, że aktor miał 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

I choć Olbrychski publicznie uderzył się w pierś i przeprosił za swoje zachowanie, jego wizerunek mocno ucierpiał, co nie uszło uwadze Telewizji Polskiej. Decyzję ostateczną, stacja zostawiła jednak twórcom "Klanu":

Ze strony TVP nie jest to rola znacząca, do której widz musiałby się mocniej przyzwyczajać, więc na razie nie podejmujemy rozmów. Dużą swobodę zostawiamy producentom. Oni reagują na nastroje społeczne i mają świetny słuch społeczny - wyjaśnia Joanna Stempień-Rogalińska, p.o. rzecznik TVP.

Widzowie telenoweli po wakacjach nie zobaczą już Arkadiusza Nowika, który skradł serce wdowy po Ryśku Lubiczu.