Głównym bohaterem serialu jest Relu Oncesc (Șerban Pavlu), taksówkarz, który prowadzi podwójne życie – pracuje jako egzekutor długów dla lokalnego gangstera, Căpitanu. Stara się odzyskiwać pieniądze od dłużników w cywilizowany sposób, ale niekiedy jest zmuszony używać siły. Relu na koniec dnia pracy przekazuje pieniądze Nico - prawej ręce szefa. Pewnego wieczoru dowiaduje się, że musi odzyskać dług od Gianiego. Jedzie razem ze swoim kumplem Sabinem go szukać, ale sprawy zaczynają się komplikować. Tymczasem do szpitala trafia jego 12-letni syn, Chuckie. Relu żyje w dwóch światach, które nie wiedzą o swoim istnieniu, a między którymi on nieustannie lawiruje.

Reklama

"W cieniu" to serial obyczajowy utrzymany w konwencji kina noir. Produkcja była prezentowana na European Film Market podczas tegorocznego Berlinale. Autorem scenariusza jest Bogdan Mirică. W głównych rolach występują: Șerban Pavlu, Gabriel Spahiu, Andi Vasluianu, Diana Cavallioti, Doru Ana i Andreea Vasile. Serial W cieniu został wyreżyserowany przez Igora Cobileanskiego i Bogdana Miricę. Autorem zdjęć jest Andrei Butică. Producentami serialu ze strony HBO Europe są Antony Root i Wayne Henry.

Premierowe odcinki "W cieniu" będzie można oglądać od 14 marca o godz. 22.00 w HBO. Cały sezon serialu będzie również dostępny w serwisie HBO GO.