April (Italia Ricci) jest inteligentną i charyzmatyczną młodą dziennikarką, która stara się rozpocząć karierę w jednym z bostońskich dzienników. Aby wybić się z tłumu i pokazać swoje umiejętności potrzebuje nietuzinkowej historii. Gdy nie goni za sensacją, stara się utrzymać dobre relacje z rodziną – owdowiałą matką Sarą (Mary Page Keller), buntowniczą młodszą siostrą Brenną (Haley Ramm) i babcią Emmą (Rebecca Schull).

Reklama

April jest w przełomowym momencie swojego życia: właśnie dostała szansę, aby zaimponować redaktorowi naczelnemu wywiadem z gwiazdą futbolu, a znajomość z przystojnym współpracownikiem Dominikiem (Richard Brancatisano) zaczyna rozkwitać. Niespodziewane zwroty akcji sprawiają, że April ląduje w szpitalu, gdzie onkologiem jest George (Steven Weber), jej wujek, z którym zerwała kontakt po śmierci ojca. To on odkrywa, że April ma białaczkę.

Serial pokazuje zachowanie April w obliczu przytłaczających wiadomości, podczas gdy jej stresująca praca i życie uczuciowe dla niejednej młodej dziewczyny byłyby już wystarczającym obciążeniem. Mimo to bohaterka nie zamierza porzucić swoich marzeń. W tej trudnej wędrówce, April odkryje w sobie nieznane dotąd pokłady siły i pasji i zrozumie, że czasem trzeba spojrzeć śmierci prosto w oczy, by zacząć żyć na prawdę.

"Pojedynek na życie" jest adaptacją serii w języku hiszpańskim stworzonej przez meksykańską stację Televisa. Serial jest efektem współpracy pomiędzy BV Family Productions, Lionsgate i ABC Family. W serialu występują gwiazdy takie jak: Italia Ricci, Mary Page Keller, Aisha Dee, Richard Brancatisano i Haley Ramm. Gościnnie na ekranie pojawiają się również Steven Weber i Rebecca Schull, znani z popularnego serialu „Skrzydła”. Do grona producentów wykonawczych należą: Patrick Sean Smith, Susanna Fogel, Joni Lefkowitz i Aaron Kaplan.

"Pojedynek na życie" zadebiutuje na kanale Lifetime 8 kwietnia o godzinie 22.00.

Reklama