Premierowy odcinek obejrzało w USA 6 milionów Amerykanów.  "Wikingowie" to nie tylko wartka akcja, walki wojowników i morskie wyprawy. To także fascynująca opowieść, która przenosi widza w czasy mitycznych bogów i średniowiecznej Skandynawii. Serial oparty jest na historii o legendarnym wojowniku, Ragnarze Lodbroku (w tej roli Travis Fimmel), który pragnie przemierzać nowe lądy i odkrywać cywilizacje.

Głównemu bohaterowi towarzyszą nie tylko dzielni wojownicy, ale również piękne i silne kobiety, które równie dobrze jak w kuchni czują się na polu walki z toporem i tarczą. Taką postać w serialu kreuje Katheryn Winnick, grająca żonę Ragnara, Lagherte. Obok niej wymienić można także zmysłową i przebiegłą żonę Jarla Haraldsona, Siggy (w tej roli Jessalyn Gilsig), która nie zawsze okazuje się być lojalna wobec swego męża.

Oprócz efektownych scen bitewnych serial pokazuje również codzienność wikińskiej społeczności i panujące w niej zwyczaje, dzięki czemu widz przenosi się do epoki pełnej skandynawskich bogów i niebezpiecznych wypraw z miłością, nienawiścią i chęcią zdobycia władzy w tle.

Producentem i pomysłodawcą tej irlandzko-kanadyjskiej koprodukcji jest Michael Hirst, który w swoim dorobku ma m.in. takie filmy jak „The Ballad of the Sad Café”, „Przeklęty los” i „Elżbieta”. Ten ostatni otrzymał sześć nominacji do Oscara, w tym dla Najlepszego Filmu. Hirst to także twórca i producent wykonawczy wszystkich odcinków obsypanego nagrodami serialu „Dynastia Tudorów”. W Stanach Zjednoczonych „Wikingowie” na HISTORY stali się najpopularniejszym nowym serialem telewizyjnym wśród produkcji stacji kablowych i satelitarnych w 2013 roku, a każdy odcinek oglądały średnio 4 miliony widzów.

"Wikingowie" na kanale Lifetime już od 25 marca 2015 roku o godz. 21.00