"Lekarze" to nowa produkcja stacji, w której występuje wielu znanych i lubianych polskich aktorów. Magdalena Różczka, Paweł Małaszyński, Danuta Stenka, Jacek Koman czy Katarzyna Bujakiewicz wcielają się w role pracowników toruńskiego szpitala Copernicus. Serial, jak zapewniają jego twórcy, został przygotowany z dużą dbałością o medyczne szczegóły.

Reklama

Główną bohaterką produkcji jest młoda lekarka Alicja Szymańska, która po rozstaniu ze swoim narzeczonym, postanawia rozpocząć życie od nowa. Ma nadzieję, że przeprowadzka z Warszawy do Torunia, nowe miejsce pracy i nowi znajomi pozwolą jej zapomnieć o nieudanym związku.

Serial "Lekarze" to pierwsza produkcja, o kontynuacji której zadecydowano, zanim widzowie mieli okazję zobaczyć pierwszy odcinek. Przed telewizyjną premierą 1. sezonu, ekipa rozpoczęła pracę nad zdjęciami do drugiej serii.

Wyniki oglądalności pierwszego odcinka wskazują jednak, że twórcy mieli rację. 3 milionowa widownia premierowego epizodu pozwala mieć nadzieję, że "Lekarze" powtórzą sukces "Przepisu na życie" i "Prawa Agaty".