Pierwsza seria "Lekarzy" pojawiła się na antenie TVN z początkiem września. Ostatni odcinek serialu, który liczy 13 epizodów, wyemitowanNacisko w poniedziałek 26 listopada.

Reklama

Widzowie poznali młodą, utalentowaną i ambitną chirurg - Alicję Szymańską, która w związku z zawodem miłosnym i zawodowym przeprowadziła się z Warszawy do Torunia, gdzie zaczęła pracę w miejskim szpitali Copernicus.

W Toruniu nawiązała nowe przyjaźnie i poznała wspaniałych lekarzy oraz Maksa, który zawrócił jej w głowie. Szczęściu jednak przeszkadza Beata - była partnerka Maksa i jak się później okazuje, córka odnalezionego po latach ojca Alicji - Leona Jasińskiego, Ordynatora Oddziału Chirurgii w szpitalu w Toruniu.

Ojciec Alicji i Beaty choruje na raka wątroby. W kolejnej serii dowiemy się, że Szymańska będzie dawcą dla swojego ojca.

Główne role w serialu grają: Magdalena Różczka i Paweł Małaszyński, a towarzyszą im m.in. Danuta Stenka, Katarzyna Bujakiewicz, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Agnieszka Więdłocha, Marcin Perchuć i Piotr Polk.

"Lekarze" realizowani są w Toruniu, Warszawie i Sękocinie.

Reklama

Pod Warszawą w Sękocinie jest zbudowana wielka hala, w której stworzony jest szpital na potrzeby naszego serialu. Zdjęcia są też w Toruniu, który wcześniej nie był wykorzystany w telewizji. Bardzo się cieszę, że właśnie to miasto pokazujemy - powiedział w jednym z wywiadów dla PAP Life Marcin Perchuć.

W każdym odcinku "Lekarzy" trafiają się autentyczne przypadki, spotykane, na co dzień w polskich szpitalach.

Do każdej operacji mieliśmy zrobione ludzkie fantomy, które wyglądały w każdym szczególe tak, jak "pootwierani" ludzie. Przeprowadzaliśmy na tych fantomach prawdziwe operacje - powiedziała PAP Life Magdalena Różczka zaraz po zakończeniu zdjęć do pierwszej serii serialu. Aktorka dodała także, że przed rozpoczęciem pracy na planie tej produkcji, przygotowywała się do niego ucząc się od samych lekarzy...

Pierwsza seria zakończyła się sukcesem dla stacji TVN. Każdy odcinek oglądało średnio 3 miliony widzów, co dawało stacji TVN pozycję lidera w wieczornym poniedziałkowym paśmie.

Drugi sezon "Lekarzy" jest już zrealizowany. Zdjęcia zakończyły się 20 listopada. W tej chwili trwają prace nad scenariuszami do trzeciego sezonu, którego realizacja ma rozpocząć się w kwietniu 2013 roku.

Autorami scenariusza są Andrzej Staszczyk, Justyna Stefaniak oraz Marek Kreutz. Serial jest oryginalną polską produkcją.

Do tej pory za reżyserię odpowiadali: Filip Zylber i Marcin Wrona.

Drugi sezon "Lekarzy" na antenie TVN - już od marca 2013 roku.