Serial "Lekarze" to opowieść o pracownikach jednego z toruńskich szpitali. Główną bohaterką jest grana przez Magdalenę Różczkę chirurg Alicja Szymańska. Kobieta przeniosła się do Torunia z Warszawy. W nowym miejscu od razu zyskała przyjaciół i miłość. Każdy z odcinków to kolejne perypetie głównych bohaterów oraz nowi pacjenci, w których wcielają się gościnnie znani aktorzy.

Reklama

"Lekarze" to serial medyczny, który aspiruje do poziomu kultowych "Chirurgów".

Ten serial przygotowany jest bardzo profesjonalnie. Moi koledzy, którzy wykonywali operacje na planie byli poddawani wielu szkoleniom. Lekarze, którzy są u nas na planie, a później oglądali te operacje w telewizji, uznali, że nie widzieli jeszcze tak profesjonalnie sfilmowanych operacji. Uważam, że pod tym względem możemy spokojnie iść w jednym rzędzie z "Chirurgami" czy z "Ostrym dyżurem" - powiedział w wywiadzie dla PAP Life Marcin Perchuć, który wciela się w Dziwana - lekarza medycyny niekonwencjonalnej w toruńskim szpitalu.

W głównej obsadzie serialu oprócz Magdaleny Różczki i Marcina Perchucia znajdują się: Paweł Małaszyński, Katarzyna Bujakiewicz, Szymon Bobrowski, Danuta Stenka, Wojciech Zieliński, Agnieszka Więdłocha, Jacek Koman oraz Piotr Polk.

W drugiej serii pojawiły się także nowe postaci grane przez Magdalenę Boczarską oraz Aleksandrę Hamkało.

Reklama

Drugi sezon "Lekarzy", który obecnie emitowany jest na antenie TVN w każdy poniedziałek o godzinie 21.30, przyciąga przed telewizory średnio 2,87 mln widzów.

Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl, jeszcze w tym tygodniu gwiazdy tego serialu wejdą na plan trzeciej transzy, która emitowana ma być jesienią 2013 roku.