"Komisarz Alex", zapowiadany jako polska odpowiedź na "Komisarza Rexa" pokazuje perypetie łódzkich policjantów oraz ich czworonożnego pomocnika Alexa. Główną rolę w serialu, poza owczarkiem niemieckim, odgrywa Kuba Wesołowski. Produkcja jest emitowana w telewizyjnej Jedynce w piątkowe wieczory. Z danych Nielsen Audience Measurement opublikowanych przez portal Press wynika, że serial gromadzi średnio 4,04 mln widzów, co czyni z niego najpopularniejszą serialową nowość tej wiosny.

Reklama

Na drugim miejscu lokuje się nowa produkcja stacji TVN "Prawo Agaty". Serial opowiada o młodej prawniczce, która po zawodzie miłosnym i porażce zawodowej rozpoczyna układanie swojego życia no nowo. W serialu występują Agnieszka Dygant, Leszek Lichota, Daria Widawska i Małgorzata Kożuchowska. "Prawo Agaty" emitowane jest na antenie TVN w niedziele o godzinie 21.00. Jak podaje Press, kolejne odcinki ogląda średnio 3,03 miliona widzów.

Trzecie miejsce zajmuje zaś kolejny tytuł Telewizji Polskiej, "Ja to mam szczęście". Serial komediowy z Kingę Preis i Jackiem Braciakiem przyciąga przed ekrany średnio 2,04 miliona widzów.

Komediowy serial Dwójki ogląda średnio 2,04 miliona widzów. / TVP / fot. Wojtek Radwanski

Niestety, Telewizja Polska ma na swoim koncie również serialową wpadkę. Emitowana na antenie TVP2 "Aida" z Sonią Bohosiewicz w roli głównej osiąga bardzo słabe wyniki. Komedię, która miała przyciągać widzów ciekawym scenariuszem i gwiazdorską obsadą ogląda średnio zaledwie 1,28 miliona widzów.

Serial z Sonią Bohosiewicz osiąga najniższe wyniki oglądalności spośród wiosennych nowości serialowych. / TVP2