PAP Life: - Serial "Prawo Agaty", w którym gra pani jedną z głównych ról, już wkrótce rozpoczyna drugi sezon. To dla pani ważne?

Reklama

Daria Widawska.: - Oczywiście. Bardzo nas to cieszy. Wspaniale, że spotkamy się znów w tym samym towarzystwie podczas kręcenia drugiej serii.

Okazuje się, że widzowie kochają duet Daria Widawska - Tomasz Karolak. Jesteście ekranowym małżeństwem już od kilku lat. Zaprzyjaźniliście się?

Oczywiście. Taki nasz los (śmiech). Robimy swoje. Gdy zaczynaliśmy pierwszą serię "Prawa Agaty", minęły dwa lata od zakończenia serialu "39 i pół", gdzie graliśmy małżeństwo. Ten czas dał nam trochę odpoczynku i oddechu. Poza tym praca nad tamtym serialem dała nam wiele, ponieważ teraz nie musimy dogadywać szczegółów. Rozumiemy się w pół słowa.

Pani bohaterka w "Prawie Agaty" jest prawniczką i zazwyczaj prowadzi bardzo oryginalne sprawy... W drugiej serii też tak będzie?

Cały czas czekamy na scenariusz. Na razie mam cztery pierwsze odcinki. Będzie zabawnie, a moje sprawy są zazwyczaj przeciwieństwem tego, co robią główni bohaterowie.

Jeżdżę po całej Polsce z trzema spektaklami. Sprawia mi to ogromną przyjemność. Zaraz jedziemy z teatrem do Radomska, później do miejscowości Rydułtowy - im mniejsza miejscowość, tym większa frajda.

Mimo wielu zajęć, bardzo często udziela się pani charytatywnie...

Za każdym razem, gdy ktoś prosi mnie o pomoc, nie umiem odmówić. Spotkało mnie w życiu tyle dobrego, że chciałabym się tym podzielić.

Reklama

Na czym dokładnie polega pani pomoc?

Przede wszystkim odwiedzam dzieciaki w szpitalach. Chcę dać im trochę uśmiechu i sprawić, żeby choć na chwilę zapomniały o swoim szpitalnym świecie. Niekiedy dzieci mnie nie rozpoznają i to jest wspaniałe i zabawne. Gdy dowiadują się, że jestem aktorką, to pytają o mój zawód, o pracę. Przynoszę im trochę radości i uśmiechu. Mam nadzieję, że ich rodzicom również.

A co pani dają takie spotkania?

Nie dają mi zwariować w tym dobrodziejstwie, które mnie spotkało. Problemy, które mam przed przyjściem na oddział i które wydają się być wielkimi przeszkodami nie do pokonania, nagle po wyjściu z tego szpitala, po prostu znikają.

Daria Widawska: aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Znana m.in. z seriali: "Tygrysy Europy", "Samo życie", "Magda M.", "39 i pół" i "Prawo Agaty". Gra m.in. w Teatrze Capitol w Warszawie. Ma 35 lat.