Karolina Pisarek jest wziętą modelką, influencerką i celebrytką, znaną m.in. z "Tańca z gwiazdami". Prywatnie jest żoną Rogera Salli, syna znanego milionera, który ostatnio próbuje swych sił w galach MMA celebrytów.

Karoliny Pisarek problemy zdrowotne

Modelka już nie raz wspominała o swoich problemach ze zdrowiem. Szczególnie bolesny był dla Karoliny ubiegły rok. W 2022 r. modelka z bardzo mocnym bólem głowy trafiła do szpitala. Okazało się, że przyczyną bólu jest powiększona przysadka mózgowa z torbielą, a Karolina kwalifikuje się do poważnej operacji.

Reklama

Po kilku miesiącach leczenie zaczęło przynosić pozytywne efekty. Torbiel nieco się zmniejszyła, operacja nie była już konieczna na takim etapie, poprawiło się także samopoczucie modelki.

Reklama

Karolina Pisarek przyznała wtedy w rozmowie z serwisem cozatydzien.tvn.pl, że czuje się dobrze, bo zaczęła przyjmować odpowiednio dobrane leki hormonalne.

Karolina Pisarek apeluje: Badajcie się!

W miniony poniedziałek modelka zamieściła relację na InstaStory, z której wynika jednak, że jej "hormony są w rozsypce". Lekarz zalecił Karolinie "zwolnić tempo". Przypomnijmy, że modelka ma za sobą udział w muzycznym show Polsatu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", a także w 13. edycji "Tańca z gwiazdami". Bierze też udział w sesjach modowych, jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, realizuje też współprace reklamowe z markami.

"Często zatracam się w pracy i dążeniu do celu, bagatelizując własne zdrowie. Czy kiedyś nauczę się inaczej? Nie wiem… Teraz czas postawić się na nogi" – zapowiada Karolina Pisarek na InstaStory.

Modelka poinformowała w relacji, że cierpi również na różne problemy związane z niedoczynnością tarczycy oraz hiperprolaktynemię. Niebawem czeka ją kolejne badanie.

"Niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia to moja codzienność. A w lutym czeka mnie kolejny rezonans głowy. Badajcie się!" – zaapelowała do fanów Karolina Pisarek.

Co to jest hiperprolaktynemia?

Hiperprolaktynemia dotyka przeważnie kobiety i jest związana ze zbyt wysokim poziom prolaktyny w surowicy krwi. "Panie dotknięte tym schorzeniem mogą mieć zaburzenia miesiączkowania, kłopoty z zajściem w ciążę, stany depresyjne czy nawet pozornie błahe, ale dokuczliwe bóle głowy" – czytamy na stronach Poradnikzdrowie.pl. Leczenie zaczyna się od znalezienia przyczyny hiperprolaktynemii i może być farmakologiczne lub operacyjne.