Zenek Martyniuk i Edyta Górniak po raz pierwszy pojawili się razem przed publicznością podczas koncertu w Chełmie. Edyta podczas występu Zenka wbiegła na scenę, przytuliła go i zatańczyła do wykonywanego właśnie utworu. Martyniuk zachwycony gestem koleżanki serdecznie jej podziękował.

Reklama

Po tym incydencie wiele osób sądziło, że Martyniuk i Górniak zdecydują się na nagranie wspólnego utworu. Zenek wydawał się tym pomysłem zachwycony, Edyta jednak ucięła spekulacje i zapewniła, że ma teraz zbyt wiele projektów, na których musi się skupić i nie ma miejsca w grafiku na współpracę z królem disco polo.

Podczas ostatniego z serii koncertów "Wakacyjnej Trasy Dwójki" Edyta Górniak najpierw ze łzami w oczach podziękowała TVP za możliwość występowania przed publicznością w tym trudnym czasie, a następnie tymi słowami zaprosiła na scenę króla disco polo:

Jako symbol tego, że zbyt wiele jest między nami granic, nie wyznaczajmy więcej, niż musi ich być. Zapraszam na scenę mojego nowego kolegę, oto pan Zenon Martyniuk.

Reklama

Martyniuk w rozmowie z "Faktem" wyznał, że jest wdzięczny Górniak za takie gesty sympatii, które mogą zmienić postrzeganie muzyki disco polo:

Dzięki Edycie może zakończyć się dyskryminowanie muzyki disco polo. Za te słowa mam dla niej ogromny szacunek. Czegoś takiego nikt się nie spodziewał. To może zrobić dużo dobrego dla mnie i moich kolegów.