Na swoim profilu na Instagramie Kinga Rusin zaapelowała do fanów o podpisywanie petycji sprzeciwiającej się asfaltowej drodze biegnącej przez środek Puszczy Białowieskiej:

UWAGA!!! Lasy Państwowe w zeszłym roku nielegalnie wycinały Puszczę Białowieską, a od 1. lipca chcą wylewać asfalt w jej sercu💔!!!Zginą dzikie zwierzęta! Znów zostaną wycięte bezcenne drzewa, żeby zrobić miejsce na drogę! Powstrzymajmy ten kolejny zamach na nasze przyrodnicze dziedzictwo!

Reklama

Rusin ubolewa nad tym, że mimo odejścia Jana Szyszki, któremu dotąd przypisywano wszystkie szkodliwe dla środowiska decyzje, w zarządzanym przez niego kiedyś ministerstwie wciąż lekceważy się głos działaczy walczących o ochronę przyrody:

Nic się w tym ministerstwie od czasów Szyszki nie zmieniło. Jak się gardziło głosem większości Polaków, którzy żądają zaprzestania dewastacji polskiej przyrody tak nadal się nim gardzi! Ale tak łatwo nie odpuścimy!

Dziennikarka namawia swoich obserwatorów nie tylko do podpisywania petycji, ale także aktywnego przyłączenia się do protestu:

Nie pozwólmy wycinać bezcennych drzew pod drogę donikąd! Czas działać!!! Idziemy dziś do Ministerstwa Środowiska!