Plotki na temat rozstania dziennikarskiej pary pojawiały się w mediach od dawna, dotychczas jednak zarówno Tomasz Lis, jak i jego żona konsekwentnie milczeli na ten temat. Ostatnio jednak Hanna postanowiła przestać ukrywać przed światem fakt, iż jej małżeństwo należy do przeszłości. W wywiadzie udzielonym magazynowi "Pani" zdradziła, co było przyczyną rozpadu jej związku z popularnym dziennikarzem:

Reklama

Powiem krótko: niełatwo budować udane życie małżeńskie pod tak ogromną presją, jakiej był poddany nasz związek z Tomaszem. Nie tylko medialną, zaznaczę. Dziwię się ludziom, którzy przeprowadzają wiwisekcję swoich związków na łamach mediów. Często po latach od rozstania. Ja nie zamierzam.

Hanna Lis wyjaśniła także, dlaczego tak niechętnie opowiada w mediach o swoim życiu prywatnym:

Dlatego, że od kilkunastu lat mam paparazzich na płocie pod domem albo śledzą mnie na ulicy. I będąc obiektem tego mocno niezdrowego zainteresowania, muszę coś zachować dla siebie. A nie ma nic bardziej intymnego i wartego tego zachowania niż relacje między kobietą i mężczyzną.

Dziennikarka zdradziła jednak, że nie mieszka już z mężem. Z podwarszawskiego Konstancina wyprowadziła się do mieszkania na Powiślu:

To jest mój azyl, dobrze się tutaj wraca po pracy, dobrze się tutaj czuję - stwierdziła