Robert Górski: Artysta kabaretowy, który opowiada się po jednej stronie, przestaje być artystą kabaretowym

| Aktualizacja:

"W dzisiejszej sytuacji, kiedy mamy demokrację, opowiedzenie się po jednej stronie zawęża krąg odbiorców. Każdy sam jednak decyduje o tym, co robi i czy chce popełnić artystyczne samobójstwo, czy też nie. Ja staram się mieć podobny dystans do wszystkiego, bo tylko wtedy kabaret ma sens" - powiedział w rozmowie z dziennik.pl Robert Górski. Twórca Kabaretu Moralnego Niepokoju zdradził nam także, dlaczego odszedł z Telewizji Polskiej i przeszedł do Polsatu, gdzie w jesiennej ramówce zadebiutują "Kabarety na żywo".

wróć do artykułu
  • ~SYLVEK
    (2017-02-07 10:06)
    Gorski to tworca nowego gatunku kabaretu to tako komediotragiedia -nowoczesne slowo na to nawet jeszcze w studenckich czasach nie bylo mi znane - ZENADA . plakac mozna przez caly czas - a smiac to Gorski musialby podpowiedziec publice w ktorym miejscu
  • ~Kaja
    (2016-11-19 18:49)
    Górski nabijał się z filmu Wołyń i było to ohydne. Jednak nie ze wszystkiego można się śmiać.
  • ~Remigiusz
    (2016-09-05 17:20)
    natomiast teraz w Polsacie na pewno Al-Donka wyśmiewał nie będzie - wszyscy wiedzą, po której stronie prywatne media stoją
  • ~kabareciarz
    (2016-09-04 18:25)
    kabaret mamy w sejmie dojdziedotego że aresztują sędziów ipodadzą do sądu
  • ~aszu
    (2016-09-03 23:14)
    Górski, który w wyborach poparł Maliniaka Budynia, teraz mówi o niezależności?! On naprawde ma ludzi za durniów...
  • ~taki kał--nek
    (2016-09-02 16:08)
    Windował Tunska że dwie kadencje ludzi tumanił
  • ~Maciej
    (2016-09-02 13:04)
    Panie Górski, przede wszystkim - nie tworzy Pan kabaretu, a kabareto-polo. Kabaret przez duże "K" to Dudek, Pod Egidą, Tey, nawet Koń Polski, ale nie Pańska "twórczość" bazarowo-chodnikowa.
  • ~lis
    (2016-08-31 23:48)
    a moze taki program haratamy Prezesa? .chyba odwagi nie braknie?
  • ~Segura
    (2016-08-31 16:48)
    Cymbalista Materna opowiada się po jednej stronie ( PO ), a właściwie po dwóch ( PO, SLD) czyli po JEDNEJ stronie. Wynika z tego, że Materna nie jest komikiem, tylko politycznym żulikiem.
  • ~Grzechu_comeback
    (2016-08-31 14:24)
    Dyrektywy były, są i będą w szczujniach. Jeden z przykładów, już zapomnianych to "Tygodnik to nie hyde park", czyli wyrzucenie na PYSK niepasującego do linii programowej szczujni.... inny, bliższy czasowo, to odprawa po zmianach w internetowej szczujni, gdy pojawił się w nim adiutant "maskotki Słońca Peru" i, jak donoszą jaskółki, z "obłędem w oczach deklarował oczywistość swojego braku poparcia dla PIS" TEMAT DLA KABARETU???? NIE, bo to temat ZAKAZANY!!!!
  • ~Rychter
    (2016-08-31 13:51)
    To cep POkemonski
  • ~karol
    (2016-08-31 13:06)
    no to gratuluję panie Górski !! będzie pan miał fajnego, BEZSTRONNEGO kolegę w nowej TV !! Dupczok nauczy pana nowych rzeczy ...
  • ~co?
    (2016-08-31 12:25)
    to żes sobie pan po Tusku i PO nieźle jeździł a o pisie jakos spokój, pomysłow brak?
  • ~taka prawda
    (2016-08-31 11:37)
    MAMO JA GŁUPI KUP MI TRAMWAJ KOLEŚ TUNSKA WINDOWAŁEŚ NA CAŁEGO
  • ~RZECZNIK TVP
    (2016-08-31 10:42)
    BRAWO! od 01.01.2017 w cyfrowej naziemnej w miejsce juz wylaczonej TV. ,,Polonia' bedzie ,,TV Republika a w miejsce TVN bedzie---TV- doradztwo prawne.. Za Polsat bedzie TV -pokazujaca rozprawy sadowe ---zlodziei, mordercow i zdrajcow narodowych-ostatnich lat..
  • ~gos
    (2016-08-31 09:04)
    BRAWO panie Górski
  • ~roma
    (2016-08-31 08:31)
    Panie Gorski, bardzo lubie Pana i Panskie wystepy, ale zupelnie nie zgadzam sie z Pana pogladami (nieco wypaczonymi).
  • ~krzyhoo1
    (2016-08-31 07:53)
    Polsat przez swoją mądrą politykę dystansu wobec polityki (vide najlepsze programy informacyjne i niezapraszanie „Niesiołowskich, Brudzińskich, czy Kemp”) może się okazać wyzwaniem dla R. Górskiego, ale i szansą na intelektualne obnażanie rządzących, stukrotnie bardziej dotkliwe niż marsze KOD, Komisje Weneckie, czy publiczny o-pe-er prezydenta RP przez prezydenta z okazji szczytu NATO w Warszawie. Zobaczymy
  • ~Urban
    (2016-08-31 06:50)
    Jeżeli kabareciarz w TVP pokazuje "kuku na muniu" Maciarewiczowi to gdzie ta cenzura? W kabaretach polityka jest obecna za sprawą nabijania się z Kaczyńskich. W czym celują Kabaret Neo Nówka i Skeczów Męczących. Więc gdzie panie Kurski problem? Solorz dał większą kasę i tyle w temacie.
  • ~Reklama
    (2016-08-31 03:56)
    Gorski ty jestes juz tylko dyzurnym satyrykiem. Zalezy ktory Oficer Prowadzacy ma dyzur!

Może zainteresować Cię też: