Dotychczas głównym patronem medialnym i współorganizatorem "Dwóch Brzegów" była TVP. Publiczny nadawca podjął jednak decyzję, że wycofuje się z tego przedsięwzięcia. Tym samym festiwal stracił także dwóch głównych sponsorów, czyli PGE oraz Totalizatora Sportowego. Grażyna Torbicka nie kryła rozczarowania:

Reklama

Wierzyłam, może naiwnie, że mój były już program 2. będzie relacjonował imprezę oraz pozostanie jej głównym patronem. Przez 9 lat trwania festiwalu był on bardzo mocno kojarzony właśnie z publicznym nadawcą. O wiele bardziej niż z moją osobą.

Nieoficjalnie mówi się bowiem, że powodem wycofania się Telewizji Polskiej ze współorganizacji "Dwóch Brzegów" był fakt, iż Grażyna Torbicka po 31 latach pracy, w marcu tego roku postanowiła odejść z TVP. Z opresji dziennikarkę uratował Edward Miszczak. Dyrektor programowy TVN zaoferował chęć zaangażowania stacji w festiwal:

Powiedział, że jeśli potrzebowałabym patronatu, to TVN jest gotowy. Nie spodziewałam się takiego gestu. Był on dla mnie dopingujący. A ponadto utwierdził w przekonaniu, że wszystkie wątpliwości należy odłożyć na bok i robić kolejną edycję "Dwóch Brzegów" - opowiedziała Torbicka w rozmowie z "Super Expressem"

Reklama