Założeniem programu "Nasz nowy dom" jest przeprowadzenie gruntownego remontu i przebudowy domu w zaledwie 5 dni. Wokół produkcji pojawiają się kontrowersje, bowiem wiele osób sądzi, że nie ma fizycznej możliwości, by takie prace zostały wykonane w tak krótkim czasie. Do grona sceptyków należy Kuba Wojewódzki, który na łamach "Polityki" napisał:

Reklama

Wielki sukces Katarzyny Dowbor. Jej program w Polsacie "Nasz nowy dom" jest absolutnym przebojem, który zostawia w tyle konkurentów. Pomysł jest prosty. W ciągu jednego odcinka ekipa fachowców remontuje dom wybranego widza. Jednego odcinka! Jak widać, ludzie ciągle lgną do fantastyki!

Katarzyna Dowbor broni jednak swojej produkcji i w rozmowie z party.pl zapewnia, że wszystko, co widzimy na ekranie, jest prawdą:

Ja myślę, że trzeba być bardzo pewnym siebie i aroganckim, żeby mówić, ze czegoś się nie da, jeżeli się nie sprawdziło. Nasi bohaterowie też mówią, że to jest pic na wodę, że zrobiliście to w 5 dni, że się nie da. [...] Proszę mi wierzyć, że jeżeli ktoś chce to podważać, to niech przyjedzie na plan. My naprawdę remontujemy te domy w 5 dni.