W swoim najnowszym felietonie, Karolina Korwin Piotrowska wytknęła niektórym polskim celebrytom hipokryzję i niekonsekwencję w kwestii dzielenia się z opinią publiczną własną prywatnością. Wśród skrytykowanych przez dziennikarkę gwiazd znaleźli się między innymi Olivier Janiak i jego żona, Karolina Malinowska.

Reklama

Słowa koleżanki z branży najwyraźniej bardzo zabolały prezentera, bowiem postanowił odpowiedzieć jej na Facebooku:

NAJMĄDRZEJSZEJ i WSZYSTKO WIEDZĄCEJ KKP.
“Królowej Celebrytów”.
Proponuje, że jak już “Nasza Krajowa Specjalistka od Wszystkiego i Wszystkich” (od modelingu, psychologii począwszy przez politykę, media aż po photoshop), powołuje się na kogoś, czy też komuś po swojemu próbuje “pomóc” – tu: mnie – to niech chociaż będzie uprzejma przeczytać ze zrozumieniem powoływane treści, konkretnie moje oświadczenie z FB i spróbuje pojąć istotę tematu.

Zdaniem Janiaka, problemem nie było bowiem wykorzystanie przez tabloid zdjęć z portalu społecznościowego, a zmyślone informacje na temat jego rodziny:

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi zrozumiało przekaz i jego charakter, ba nawet ludzie z “Faktu” zrozumieli i usuneli bzdury. Tylko KKP nie zrozumiała i bzdury pisze. O kolejność zdarzeń, o pojawianie się określeń rozmaitych i ich prawdziwych autorów. Nie o zdjęcia z instagramu tam chodzi. O kłamstwo i manipulację. Widzę jednak, że podobnie jak "smutne tytuły", którymi się karmisz, i z których żyjesz i Ty Karolino zaczynasz wyrywać z kontekstu co tam Ci do Twoich "poważnych treści" niezbędne i interpretujesz wyrywkowo, byle by się teza zgadzała. Smutne. Bo chyba określasz siebie mianem dziennikarki?

Janiaka najwyraźniej poniosły emocje, bowiem w dalszej części wpisu jest jeszcze ostrzej:

Ciebie prawda już od dawna nie interesuje przecież. Tylko zgiełk. No i jeszcze pieski w Ferrari czy photoshop na sobie, w rzeczonej Vivie, przed laty przesadnie testowany….
Dobrze się wtedy poczułaś? Celebrycko? Czy tylko szukałaś prawdy o sobie samej? Oceniając innych jej nie znajdziesz. A jeśli już nie masz innego na życie, na siebie pomysłu przynajmniej rób to rzetelnie, uczciwie i mądrze, bo Twoich naśladowców jest już w sieci niestety zbyt wielu. Ty jesteś przecież “Prekursorką”, “Królową Hejtu" w Polsce.
Rzadko uzasadnionego. Pokłony więc Najwspanialsza... Olivier.

P.S. przeczytałem kiedyś, próbując przebrnąć przez Twoją “encyklopedie wiedzy o innych”, że masz problem ze zrozumieniem moich wstępniaków w “Malemenie” mam nadzieję, że teraz wszystko wystarczająco prosto przedstawiłem i dasz radę pojąć.

Zajmując się krytyką polskiego show biznesu, Karolina Korwin Piotrowska nieustannie naraża się na ataki ze strony obrażonych celebrytów. Czy odpowie na ostre słowa Oliviera Janiaka?