Natalia Niemen na swoim profilu na Facebooku zamieściła post, w którym zarzuca małżeństwu Lisów hipokryzję:

Reklama

Proszę uważnie przeczytać, co jest tak GORZKIE dla żony Tomasza Lisa. Hm....wieeeeelce zastanawiające w kontekście oszczerczej publikacji w "njusłiku" sprzed miesiąca, o Niemenie i naszej rodzinie, która to okropna i ohydnie kłamliwa publikacja bardzo mnie zabolała. Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe?....dziwna jest ta rodzina Lisów....

Dalej Natalia Niemen przytacza całą wypowiedź Hanny Lis opublikowaną w magazynie "Zwierciadło". Dziennikarka została poproszona o podanie swoich skojarzeń, do słowa "gorzki":

Gorzka jest dla mnie łatwość, z jaką często świadomie rozpowszechnia się w Polsce oczywiste kłamstwa o znanych ludziach. Gorzkie jest to, z jaką zajadłością pomawia ich się o rzeczy, których nigdy nie zrobili, z jaką radością poniża się kogoś często wyłącznie po to, by uwolnić się od własnych kompleksów. A być może jeszcze bardziej gorzka jest świadomość, że wielu te oczywiste brednie i insynuacje kupuje, często z tych samych powodów, z jakich inni je kolportują. - stwierdziła żona Tomasza Lisa.

Zdaniem Natalii Niemen, wypowiedź Hanny Lis świadczy o hipokryzji:

Reklama

Tak! Dokładnie tak! Pani Hanna z ust mi to wyjęła. No, wypisz, wymaluj!.... Czytelnikom "njusłików" i tym podobnych życzę przejrzenia na oczy i nauczenia się samodzielnego myślenia.

W kolejnym wpisie Niemen wyjaśnia, dlaczego zdecydowała się na krytyczny komentarz skierowany pod adresem Hanny i Tomasza Lisów:

Lisowie odebrali w swym życiu sporo przykrych doświadczeń w postaci pomówień, oszczerstw i całej reszty wszelkiej maści brukowych kłamstewek. I na koniec - i to Tomasz Lis redaguje właśnie tego typu gazetę. Wydało mi się to więc zabawne i stanęło sporym dysonansem, szczególnie w kontekście już kolejnego oszczerczego w "njusłiku" artykułu o mojej rodzinie. Być może pan Tomasz Lis wspomni zatem na przykrości, jakich doświadczał on i jego bliscy od kłamców oraz plotkarzy i sam spróbuje trzymać się raczej prawdy?...naiwna jestem?...tego i jemu i jego żonie oraz ich bliskim życzę, mimo że mi z ich poglądami nie po drodze - wyjaśniła swój wcześniejszy komentarz Natalia Niemen.