Na swoim profilu na Facebooku, córka Czesława Niemena, który swego czasu podbijał serca opolskiej publiczności, podzieliła się z fanami swoimi wrażeniami na temat tegorocznej edycji festiwalu. Niestety piosenkarka nie miała zbyt wiele dobrego do napisania:

Reklama

Oglądam Opole i nie wiem, czy się śmiać, czy płakać.To jest jakiś upadek kultury kompletny. Jarmark i żenada. Dlaczego telewizja ma publikę z durniów? Jeśli to jest obraz polskiej piosenki, to ja dziękuję za taką piosenkę.Epigoństwo, perwersja, niedbalstwo wykonania, kompozycje liche jak skalp seniora, braki emisyjne....gdzie te czasy, kiedy liczyło się piękno, poezja, charakter, prostota? "Ale to już było i nie wróci więcej"......hm...

Nie wszyscy wykonawcy zasłużyli jednak na tak ostrą krytykę. Natalia Niemen wymienia artystów, którzy jej zdaniem stanęli na wysokości zadania i podnieśli poziom festiwalu:

Uwagę zwracali jedynie: Natalia Kukulska - klasa, doświadczenie, bezpretensjonalność, najmniej pasująca do Opola artystka, co rzecz jasna jest komplementem. Potem Michał Szpak, który jest posiadaczem rzadko spotykanego, gigantycznego talentu wokalnego, urocza i bardzo muzykalna Kasia Popowska, prześliczna Maja Hyży, która jest zbyt zdolna, by śpiewać tak mdłe i skandalicznie brzydkie kompozycje. W premierach, jak i gdziekolwiek indziej chętnie zobaczyłabym Kaśkę Moś, która z wraz zespołem The Chance stanowiła z SuperJedynkach jedynie przerywnik ( za to jaki! ) Ta dziołcha ma moc! Złośliwi wywęszą jakąś zazdrość, lecz pomylą się setnie. Z ulgą oddycham, iż kolejny rok nie muszę być w Upolu. A ściślej na festiwalu.

Oglądaliście Opole? Zgadzacie się z opinią Natalii Niemen?

Reklama