Po występie Natalii Niemen na konwencji wyborczej kandydata PiS na prezydenta, w Internecie zawrzało. Wielu fanów Czesława Niemena było oburzonych faktem, iż jego córka wykonała utwór "Dziwny jest ten świat" dla polityków Jarosława Kaczyńskiego.

Reklama

Ze sceny Niemen deklarowała, że wspiera ludzi walczących o tradycyjne wartości:

Jesteśmy tutaj, bo wspieramy osoby, które całym swoim sercem, słowem i postępowaniem, pragną, aby w naszej Polsce cały czas nie umierały, a kwitły wartości tradycyjne takie jak: prawdziwy Bóg, a nie ten namalowany, rodzina i honor. A wtedy ojczyzna jest pełna piękna, dobra i tej siły, której powoli na świecie zaczyna brakować.

Kiedy krytycy zarzucili jej bezczeszczenie twórczości ojca, piosenkarka postanowiła odpowiedzieć im na swoim profilu na Facebooku.

Nie mam zgody na to, by ktoś obcy krzyczał na mnie, mówił mi co mam myśleć, a czego nie myśleć. Nakazywał coś przestać lub coś zacząć. Przekonywał mnie oburzony, iż lepiej ode mnie wie, co mój Ojciec by zrobił, a czego by nie zrobił. Czego by nie wybaczył i że się w grobie przewraca. Dosyć tego! Intruzów mieszających się w moje poglądy, moje decyzje, moje czyny uprzejmie, acz z olbrzymią dozą asertywnej stanowczości żegnam i nie pozwalam na ostrzeliwanie mojego osobistego terenu.

Reklama

Niemen stwierdziła także, że osoby które ją krytykują, są w istocie zastraszone, zmanipulowane i brakuje im odwagi:

Reklama

Polak zastraszony, zmanipulowany, okłamany, w kajdany zakuty i......może dlatego wpada w histerię, kiedy widzi u innych wyrazistość, odwagę.....bo sam w głębi duszy marzy.....żeby Polska była Polską......mam nadzieję, że marzy..........

Oto cały występ Natalii Niemen na konwencji wyborczej Andrzeja Dudy: