Mogłabym nie pracować do końca życia, ale to musiałoby być skromne życie. Może jakbym wyjechała gdzieś do Meksyku i sobie skromnie żyła, to bym tak dożyła do śmierci, ale w tej chwili jestem dosyć rozpuszczona i mam wygodne życie. Kupiłam dom na Majorce, mam kredyt, więc muszę pracować dalej - powiedziała niedawno Anja w rozmowie z Marcinem Mellerem dla "Newsweeka".

Reklama

Magazyn "Show" postanowił więc przyjrzeć się zarobkom gwiazdy światowych wybiegów. Z podanych informacji wynika, że Rubik na największe gaże może oczywiście liczyć za granicą. Jednak w Polsce również udaje jej się negocjować lukratywne kontrakty. Jak twierdzi "Show", za kampanię sieci CCC modelka otrzymała 450 tys. złotych, za zaprojektowanie kolekcji dla marki Mohito zgarnęła 1 mln złotych, a za kampanię Apart, aż 2 mln złotych. Stacja TVN, za udział w programie "Project Runway" zapłaciła jej zaś 500 tys. złotych.

Zarobioną fortunę Anja Rubik inwestuje w nieruchomości i podróże. Modelka nie szczędzi także grosza na cele charytatywne. W minionym roku przeznaczyła na nie aż 100 tys. złotych.