W ostatnim czasie, niemal każde publiczne wystąpienie Tomasza Adamka, odbija się szerokim echem w mediach, z uwagi na dość kontrowersyjne poglądy boksera. W jednym ze swoich ostatnich wywiadów, udzielonych w programie "Dzień Dobry TVN", kandydat do europarlamentu stwierdził, że geje to chorzy ludzie, którym pomóc może tylko egzorcysta.

Reklama

O swoją opinię na temat Tomasza Adamka, w rozmowie z pudelek.pl, został poproszony Michał Piróg:

Tacy ludzie byli, są i będą i pewnie tego nie zmienimy. Oczywiście możemy próbować tłumaczyć i podpierać się naukowymi publikacjami, ale umówmy się, są ludzie, którzy chcą się rozwijać i są ludzie odporni na wiedzę i podejrzewam, że pan Adamek jest odporny na wiedzę.

Reklama

Zdaniem tancerza, poglądy Tomasza Adamka absolutnie nie pasują do europarlamentu:

Ma swój światopogląd, którego absolutnie nie mogę mu zakazać. Szkoda tylko, że on jest rodem ze średniowiecza. Problem jest jednak w momencie, w którym taka osoba próbuje iść do europarlamentu. To są dosyć dziwne poglądy jak na europarlament, dosyć skostniałe.

Piróg twierdzi także, że bokser nie do końca rozumie, jaką rolę ewentualnie miałby pełnić w Parlamencie Europejskim:

Pan Adamek twierdzi, że będzie tam reprezentował Polskę, a w europarlamencie bierzesz udział w europejskiej polityce, która uwzględnia ewentualnie sprawy danego kraju, który jest przynależącym do Unii Europejskiej, a nie jest oddzielnym krajem. Pan Adamek chyba nie zrozumiał, w jakiej ewentualnie funkcji może przyjdzie mu występować, jeśli się dostanie. Aczkolwiek szczerze wątpię.

Zgadzacie się z opinią Michała Piróga?