Wywiad z Małgorzatą Rozenek pojawił się w najnowszym numerze magazynu "Wprost". W rozmowie z Magdaleną Rigamonti, perfekcyjna pani domu wyznała, że polityka to temat bliski jej od dziecka:

Reklama

Wychowałam się w domu, w którym zawsze dużo mówiło się o polityce, w którym była ona bardzo poważnie traktowana. (...) Bogu dzięki nie jestem dziennikarzem, ale mam bardzo klarowne zdanie na temat tego, co się dzieje w Polsce. Więcej, polityka to jest absolutnie mój żywioł. Niektórzy moi znajomi zaczynają dzień od Pudelka, a ja zaczynam od czytania gazet, od polityki.

Ponieważ ojciec Małgorzaty Rozenek jest bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego, celebrytka miała okazję poznać prezesa PiS osobiście. Jej zdaniem jest to niezwykle inteligentny człowiekiem o dużym poczuciu humoru:

Bardzo lubiłam też jego brata, śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To był dusza człowiek. Bracia Kaczyńscy to dla mnie synonim rozległej wiedzy historycznej. A prezes, cóż, po prostu ciepły, dobry człowiek- wyznała w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

Gwiazda stacji TVN podzieliła się także swoją opinią na temat parytetów dla kobiet:

Uważam, że parytety są ogromnie szkodliwe. Rozumiem, czemu mają służyć, ale uważam, że to sztuczne napędzanie rzeczywistości. Uważam, że trzeba cały czas pamiętać, iż polityka to ludzie. I oni są tam dla nas.

Sprawą, w którą mocno się angażuje jest temat in vitro. Rozenek sama ma dwójkę dzieci poczętych dzięki tej metodzie i twierdzi, że politycy dysponują bardzo nikłą wiedzą na jej temat:

Ustawa bioetyczna, na którą zresztą miałabym kilka pomysłów, rozwiązałaby część problemów. Miałam kilka razy okazję pospierać się z posłami i posłankami z różnych partii i
to, co mnie najbardziej uderzyło, to to, że oni nie wiedzą, na czym ta procedura polega. Co więcej, gdy tuż przed głosowaniami dotyczącym in vitro właściciele klinik zorganizowali dla polityków dni otwarte, to w zasadzie nikt nie przyszedł. A potem się okazuje, że nie można rozmawiać o faktach, bo są tylko emocje

Całą rozmowę Magdaleny Rigamonti z Małgorzatą Rozenek można przeczytać w najnowszym numerze "Wprost".