Oficjalnie Stanisław Kostrzewski żegna się z PiS i funkcją skarbnika, ponieważ odchodzi na emeryturę. Jednak zdaniem "Faktu", przyczyny takiej decyzji mogą być zupełnie inne. Tabloid bierze pod uwagę dwa scenariusze. Jednym z domniemanych powodów rozstania z Kostrzewskim, miał być bałagan w dokumentach, które jako skarbnik miał pod swoją opieką. Taki stan rzeczy miała ponoć wykazać wewnątrzpartyjna kontrola.

Reklama

Tyle że kontrola zakończyła się już parę miesięcy temu, a Kostrzewski wciąż cieszył się zaufaniem prezesa. Stąd podejrzenie, że powód odejścia skarbnika był zupełnie inny. Plotkuje się, że solą w oku niektórych polityków PiS był związek córki skarbnika PiS – perfekcyjnej pani domu – z Radosławem Majdanem. - spekuluje tabloid.

"Fakt" przytacza także wypowiedź jednego z posłów PiS

Związek Radosława Majdana z córką skarbnika PiS na pewno nie wpływałby korzystnie na wizerunek naszej partii – komentuje nieoficjalnie rozmówca tabloidu.

Czy fakt, iż Małgorzata Rozenek związała się z Radosławem Majdanem, znanym celebrytą i byłym mężem Dody, mógł być powodem końca partyjnej kariery jej ojca?