Wojciech Cejrowski na swoim profilu na Facebooku odniósł się do publikacji, jaka ukazała się na prawicowym portalu wpolityce.pl. Tekst, opisujące jego wizytę w programie "Dzień Dobry TVN", jest mu przychylny, krytycznie zaś podsumowuje zachowanie przeprowadzającej wywiad Doroty Wellman. Podróżnik poczuł się w obowiązku stanąć w obronie dziennikarki.

Reklama

Portal wpolityce.pl trochę przesadza, a jednocześnie jest niesprawiedliwy wobec Doroty Wellman. Czuję się zobowiązany stanąć w obronie niewiasty i faktów

Cejrowski stwierdził, że niedorzeczną jest sugestia, jakoby Dorota Wellman, na widok wykonanego przez niego znaku krzyża, miała niemal spaść z krzesła:

Nie sądzę, by Dorota była zaskoczona, że robię znak Krzyża przed robotą - widziała to w moim wykonaniu wielokrotnie. Zawsze przed każdym występem czy to w "Podróżach z żartem", czy w "DDTVN" , zawsze dokądkolwiek mnie zapraszała jako swego gościa. Dorota ani razu nie "spadła z krzesła", gdyż świetnie orientuje się jakie mam poglądy, wie kogo zaprasza, wie czego może się spodziewać, wie, że kiedy się dogadujemy o czym będzie rozmowa, to ja potem nie wychodzę poza ustalony temat, nie wyskakuję na przykład z ogłoszeniem, że przeszedłem z programem do sąsiedniej stacji. Właśnie dlatego zgadzam się przyjmować zaproszenia od duetu Wellman-Prokop, że przy naszej kompletnej niezgodności poglądów, jednocześnie lubimy się, szanujemy nawzajem, a układ nasz jest zawsze dżentelmeński.

Cejrowski gani prawicowy portal, za ataki ad personam:

Wpolityce.pl przesadza i zachowuje się nieelegancko wobec niewiasty. Popieram ataki i spory dotyczące meritum. Nie lubię ataków ad personam. Może dlatego, że sam ich doświadczam na co dzień.

Na zakończenie swojego komentarza, podróżnik wykazuje się zaskakującą w jego wydaniu tolerancją wobec dziennikarki o lewicowych poglądach:

A Dorota Wellman, no cóż ma okropne poglądy w tych sprawach, które nas różnią, ale jednocześnie jest wobec moich poglądów zawsze uczciwa, honorowa, a wobec mnie osobiście serdeczna