Jak podaje "Fakt", Monika G. działała wspólnie z Janiną D., żoną byłego ministra sportu, Mirosława Drzewieckiego. Kobiety zostały aresztowane w grudniu 2012 roku po tym, jak próbowały ukraść cztery futra z jednego z butików na Florydzie. Tabloid przytacza fragmenty raportu policyjnego:

Reklama

Funkcjonariuszka ochrony obserwowała, jak oskarżone usuwają czujniki z ubrań i chowają przedmioty w białej płóciennej torbie. Oskarżone działały w porozumieniu (...) Potem wyszły ze sklepu ze skradzionym towarem, przekraczając wszystkie kasy i nie próbując płacić za ukryte przedmioty. - czytamy w "Fakcie"

Wezwana na miejsce policja uznała, że Polki próbowały ukraść cztery futra o łącznej wartości 575 dolarów. Monika G. i Janina D. zostały aresztowane, a następnie zwolnione za kaucją. Teraz czekają na proces, który ma odbyć się w kwietniu.

Ponieważ jak twierdzi "Fakt", czyn zakwalifikowano jako kradzież trzeciego stopnia, Polkom grozi nawet 5 lat więzienia, gdyż tak karany jest ten rodzaj przestępstwa na Florydzie.

Przypomnijmy, że plotkarskie media niedawno informowały, iż Robert Janowski jeszcze w tym roku zamierzał ożenić się z Moniką G. Czy po tym incydencie jego plany ulegną zmianie?